1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. TRABZON

  4. Trabzon Alperen Ocağı'nda şok!
Trabzon Alperen Ocağı'nda şok!

Trabzon Alperen Ocağı'nda şok!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Trabzon Alperen Ocağı'nın faaliyetlerinin dondurulduğunu açıkladı.

A+A-

Yazıcıoğlu, Hrant Dink cinayeti sonrasında sanıklar Yasin Hayal ve Erhan Tuncel'in tutuklanmasıyla gündeme gelen partinin gençlik örgütlenmesiyle ilgili olarak, açıklamalarda bulundu.
Yazıcıoğlu, Alperen Ocakları'na kayıtların ülke genelinde dondurulduğu yolunda iddiaların anımsatılması üzerine "Türkiye genelinde dondurma diye değil bu. Trabzon'da bir inceleme yapalım, o zamana kadar biraz faaliyetlerini donduralım demiş. Alperen Ocakları Genel Merkezi, öyle bir karar almış" diye konuştu.
Yazıcıoğlu, partinin Trabzon'la ilgili görevlendirdiği müfettişlerinin hazırlayacakları raporu, basın toplantısıyla duyuracaklarını ifade ederken, "Oradan şu anda aldığım, 'parti usul ve esasları bakımından yasalara aykırı bir şey yok' diyorlar arkadaşlar" şeklinde konuştu.
Yazıcıoğlu, Alperen Ocakları'na başvurup da alınmayan gençler olup olmadığı sorusuna "Alperen Ocakları açık faaliyet yapan bir kuruluş. Bir dergi çıkarıyorlar. Tabi ki buraya her kesimden giden gelen oluyor. Ancak şiddete eğilimli, biraz rahatsız edici kişiler olursa bunlar dışlanıyor. Yer yer bütün hareketlerde bunlar vardır" diye yanıt verdi.
Yazıcıoğlu, ABD'de bulunan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın "Türkiye'nin 1923'ten beri hiç bu kadar tehdit altında kalmadığı" şeklindeki açıklamalarına da destek verdi. Yazıcıoğlu, "Genelkurmay Başkanı'nın bu kaygılarını önemsemek mecburiyetindeyiz" dedi.
Yazıcıoğlu, ittifak söylentilerine de yanıt verdi. "BBP olarak büyümeye kilitlendik" diyen Yazıcıoğlu, gündemlerinde ittifak tartışmalarının olmadığını belirtti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız