1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. TRABZON

  4. Trabzon Valisi çıtayı yükseltti
Trabzon Valisi çıtayı yükseltti

Trabzon Valisi çıtayı yükseltti

Papaz cinayeti sonrası merkeze alınması istenen Trabzon Valisi, zor günleri aştığını ve İstanbul Valisi olmak istediğini söyledi.

A+A-

Hakan DEĞİRMENCİ - Özellikle papaz Cinayeti sonrası ulusal basında bile merkeze alınması yönünde tartışmalar yapılan Trabzon Valisi Hüseyin Yavuzdemir, Kuzey Ekspres gazetesine ilginç açıklamalar yaptı. “Sanki papazı ben öldürmüşüm ya da cinayeti önceden biliyormuşum gibi üzerime geldiler. Müneccim değilim. Medya baskısı yüzünden zor günler geçirdim, Trabzon’dan gidiyordum” diyen Vali Yavuzdemir, şimdi ise merkeze alınmayı değil, İstanbul Valiliğini beklediğini söyledi.
“Ağrı’da görev yaptığınız süre içerisinde Ağrı’nın zirvesine çıkmayı denediniz mi? Yoksa başka zirve planlarınız mı var?” Şeklindeki bir soruya cevap verirken gönlünde yatan aslanı da itiraf eden Vali Yavuzdemir, ““Ben görev sürem içinde Ağrı Dağını bol bol seyrettim. Ağrı dağı, 5 bin 165 metre yüksekliği olan muhteşem bir dağdır. Dağcı olmadığım için Ağrı dağına çıkamam. Başka zirve planlarımın olup olmadığı konusunda ise, zaman ne gösterir bilemeyiz. Ama bazen her şey hızlı bir biçimde gelişebilir. Trabzon’dan sonra belki büyük illerden birine vali olarak giderim diye düşünüyorum. Türkiye’nin 3 büyük ili olan İstanbul, Ankara ve İzmir. Bunlardan birinde valilik yapmak güzel olur. Özellikle İstanbul, Osmanlıya 6 asır başkentlik yapmış olan bir ilimiz, oranın valisi olmak isterim. Trabzon şehzadeler kentidir. Padişahlar çocuklarını buraya yetiştirmek üzere gönderirlerdi. Trabzon yetiştirilme açısından iyi bir yer. Benim artık Şehzadeliğim bitti, yavaş yavaş Pay-ı Taht’a doğru gidelim. Siyasetçiler tecrübeli insanlar oldukları için oturdukları koltukları kimseye kolay kolay kaptırmıyorlar. Şu anda siyasete girmeyi düşünmüyorum, vali olarak halka hizmet etmek de güzel ve onur verici.” Dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız