1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. TRABZON

  4. Trabzon'da kurbanlık boğa paniği
Trabzon'da kurbanlık boğa paniği

Trabzon'da kurbanlık boğa paniği

Trabzon'da kesimden kaçan kurbanlık boğayı yakalamak için polis, itfaiye ve belediye ekipleri ile boğa sahipleri yoğun çaba sarf etti.

A+A-

Trabzon'da kurban edilmek üzereyken sahibinin elinden kaçan boğa, yaklaşık 4 saat süren kovalamacada 10 kilometrenin üzerinde yol katederken, ilk kesileceği yerden 4 kilometre uzaklıkta bir inşaatın bahçesinde yakalanarak kurban edildi.
Trabzon'un Yeşiltepe Mahallesi'nde bayramın ilk saatlerinde kesilmek üzereyken sahiplerinin elinden kaçan boğa, sahiplerine ve polis ekiplerine zor anlar yaşattı.

Yeşiltepe Mahallesi'nden başlayan kovalamaca Tanjant Yolu, Gülbaharhatun Mahallesi, Karadeniz Sahil Yolu ve Yeni Mahalle arasında yaklaşık 4 saat sürerken, kurbanlık boğa kovalamaca sırasında kendisini yakalamak isteyen bazı vatandaşları yaralarken, polis araçlarına da zarar verdi. br> 
Yaklaşık 160 kilo ağırlığındaki boğa, bir ara sıkıştırıldığı evin bahçesinde tam yakalanmak üzereyken yeniden kaçarken, aynı güzergah üzerinde koşuşturmaca uzun süre devam etti. Karadeniz Sahil Yolu'nda zaman zaman trafiği tehlikeye düşüren ve yol üzerindeki vatandaşlara korkulu anlar yaşatan boğa, yaklaşık 4 saat süren maratonun sonunda Yenimahalle'de bir inşaatta sıkıştırıldı. Kafasına geçirilen iple bir ağaca bağlanan kurbanlık boğa, daha sonra kendisini kesmek isteyen kasaplara da zor anlar yaşattı.
 
Kafasına çuval geçirilerek sakinleştirilmeye çalışılan boğa, yaklaşık 4 saat süren kovalamaca sonrasında 10 kilometrenin üzerinde yol katederken, ilk kesileceği yerden 4 kilometre uzaklıkta bir inşaatın bahçesinde kıstırılarak kurban edilebildi.
Kurbanlık boğanın sahipleri, Tarım İl Müdürlüğü ve zabıta ekiplerinden uyuşturucu iğne talep ettiklerini ancak olumsuz cevap aldıklarını belirterek, Kurban Bayramı'nda kurban yakalama ekibi oluşturmayan ve tedbirsiz davranan kurumlara tepki gösterdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
6 Yorum