1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. TÜGVA’DAN HEM YURT HEM BURS İMKANI
TÜGVA’DAN HEM YURT HEM BURS İMKANI

TÜGVA’DAN HEM YURT HEM BURS İMKANI

Üniversite tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte öğrencilerde barınma telaşı başlarken KYK yurtlarına yoğun talep nedeniyle STK yurtları öne çıkıyor.

A+A-

Ev kiralarının yükselmesiyle birlikte öğrenciler yurtlara yönelirken, internette pek çok özel yurt ya fiyatları ya da gösterilenden farklı manzaralar velileri endişelendiriyor.

tugva4.jpg
 
STK Yurtları Avantaj Sağlıyor
Özel yurtlar ticari amaçlarla işletilmeleri sebebiyle her öğrencinin bütçesine uymazken STK Yurtları özel yurt kategorisinde olsalar da sundukları imkanlar sebebiyle pek çok avantaj sağlıyor. 

Sivil Toplum Kuruluşları olan vakıf ve dernekler tarafından işletilen yurtlar, öğrenciler için pek çok avantaj sağlıyor. Bunlar arasında en çok ilgi çekenlerse şeffaf hizmet sunan STK’lara ait yurtlar.

Gençlik Spor Bakanlığı denetiminden geçen STK yurtları, KYK yurtları ile aynı avantajları sağlarken; konfor, imkan, güvenlik gibi pek çok konuda kaliteli hizmet sunuluyor.

Kamu yararına hizmet veren vakıflara ait yurtlarda burs ve eğitim imkanlarından hâlâ pek çok öğrencinin haberi yok. STK Yurtları bu imkanları öğrencilere sunarak eğitimlerini destekliyor. 

tugva3.jpg

TÜGVA’da Hem Yurt Hem Burs İmkanı
Son günlerde ilgi çeken yurtların başında TÜGVA Yurtları geliyor. Öğrencilerin sosyal ve kültürel olarak ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanan yurtlarda ev konforunda imkanlar dikkat çekiyor. Ayrıca “Yurt İhtiyaç Bursu” kapsamında ihtiyacı olan öğrencilere %25, %50, %75 ve %100 oranlarında burs desteği sağlanıyor.

Bütün TÜGVA Yurtlarında; kahvaltı, akşam yemeği, wifi, 7/24 sıcak su, merkezi ısıtma sistemi, ortak alan ve öğrenci odası temizliği, çalışma odaları, mescit, kütüphane, çok amaçlı salon, konferans salonu, çamaşır odası ve ütü odası, valiz odası, ayakkabılık, revir, güvenlik kameraları var.

tugva2-001.jpg

Merkezi konumlarda yer alan 35 yurduyla TÜGVA, temel ihtiyaçlara ek olarak pek çok kültürel eğitim çalışmasına da yer verilmiş durumda. Akademik çalışmaların desteklendiği eğitim programlarıyla öğrencilere kariyerlerini üniversite yıllarında inşa etme imkanı sunuluyor.

https://tugva.org/yurtlarimiz sayfası üzerinden incelenebilen yurtların, yurt personeline doğrudan ulaşılabiliyor, binaları hem aileler hem öğrenciler tarafından rahatça gezilebiliyor.

tugva1.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
9 Yorum