1. HABERLER

  2. YÖREDEN ESİNTİLER

  3. Tulum yerine keman çaldılar
Tulum yerine keman çaldılar

Tulum yerine keman çaldılar

Tulum sesine aşına Ayder Yaylası bu kez dünyaca ünlü bestekarların eserleriyle çınladı

A+A-

Tulumu ve horonuyla meşhur Ayder yaylası bu kez Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrasının verdiği konserle coştu.

Ayder yaylasında Rizeliler Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen konseri Avusturya Büyükelçisi Heidemaria Gürer ile İtalya Büyükelçisi Marsili Karlo da izledi.

Konser öncesi bir konuşma yapan Rizeliler Derneği Başkanı Süleyman Basa, bu tür sanatsal etkinlikler yoluyla yakın gelecekte Ayder'i dünyanın önemli müzik etkinliklerine sahne olan Roma, Viyana ve Milano kentleri ile anılır bir pozisyona getirmeyi amaçladıklarını belirterek, "Dünyanın eşsiz doğal güzelliklerini bünyesinde barındıran Ayder'de Kültür ve Turizm Bakannlığı'nın himayeleriyle böylesine önemli bir müzik etkinliğini yaşatmaktan gurur duyuyoruz. Devlet Opera ve Balesi, Aspendos ile Nemrut konserlerinin ardından ilk defa Karadeniz'in incisi Ayder'de böyle bir konser veriyor. Özellikle Nemrut konserinin turizme yapmış olduğu katkı ve bölge insanımızın müzik konusundaki geniş kültürü de bizim bu etkinliği düzenlememizde önemli rol oynadı." Dedi.
Daha sonra Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrası, Şef Bujor Hoinic yönetiminde ünlü bestecilerin eserlerinden kesitler sundular.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız