1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Tüm yurtta özlemle anıldı
Tüm yurtta özlemle anıldı

Tüm yurtta özlemle anıldı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tüm yurtta olduğu gibi yörede de düzenlenen törenlerle anıldı.

A+A-

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 68. yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi yörede de düzenlenen etkinliklerle anıldı.
Trabzon Valiliği önünde düzenlenen anma töreninde Trabzon Valisi Hüseyin Yavuzdemir, Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, 48. İç Güvenlik Tugay Komutanı Tuğgeneral Bahadır Uçkan, çok sayıda kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile siyasi parti temsilcileri de hazır bulundu. Trabzonspor Kulübü adına ise Teknik Direktör Ziya Doğan ile Yönetim Kurulu Üyesi Zeyyat Kafkas Atatürk Anıtı'na birlikte çelenk koydu.
Rize’deki tören ise Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na, Vali Kasım Esen, İl Garnizon Komutanı Albay Erol Çelik, Belediye Başkanı Halil Bakırcı'nın çelenk sunmasıyla başladı.

Vali Esen, Hasan Kemal Yardımcı Denizcilik Meslek Lisesindeki törende yaptığı konuşmada Ulu Önder Atatürk'ü rahmet ve minnetle andıklarını belirterek her zaman onun yolunda ve izinde olacaklarını söyledi.
Pazar İlçesi Kız Meslek Lisesi’nde düzenlenen törende Kaymakam Yalçın Sezgin, Belediye Başkanı Hikmet Hatırnaz ve diğer ilgili birim amirleri hazır bulundu. Okul öğrencilerinin hazırladığı program ilgiyle izlendi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız