1. HABERLER

  2. YURT VE DÜNYA

  3. Tunceli ve Şırnak'ta Patlama
Tunceli ve Şırnak'ta Patlama

Tunceli ve Şırnak'ta Patlama

Arazi arama ve tarama faaliyeti esnasında mayın patladı.

A+A-

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada da,Tunceli'nin Pülümür ilçesi dağlık arazi kesiminde önceki gün saat 16.00'da icra edilen arazi arama ve tarama faaliyeti esnasında, terör örgütü PKK/Kongra-Gel mensuplarınca döşenen mayının patlaması sonucu, bir uzman erbaşın uzuv kaybı olacak şekilde yaralandığı, yaralı personelin, helikopter ile Elazığ Asker Hastanesine sevk edilerek tedavisine başlandığı bildirildi.
Açıklamada, Pülümür'de dün saat 10.30'da gerçekleştirilen bir başka arama tarama çalışması sırasında da terör örgütü mensuplarınca döşenen ve uzaktan komutalı olduğu değerlendirilen iki ayrı noktadaki mayının patlaması sonucu, bir astsubayın uzuv kaybı olacak şekilde, iki subay, bir astsubay ve bir uzman erbaşın ise hafif şekilde yaralandığı belirtildi.
Genel Kurmayın açıklamasında, Şırnak'ın dağlık arazi kesiminde önceki gün sabah saat 05.40'ta icra edilen arama ve tarama faaliyeti esnasında ise terör örgütü mensupları tarafından döşenen mayına basan bir erin uzuv kaybı olacak şekilde yaralandığı, yaralı askerin helikopter ile Şırnak Asker Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alındığı belirtildi. Açıklamada, yaralı erin hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız