1. HABERLER

  2. YURT VE DÜNYA

  3. Türk Yahudiler kime oy verdi?
Türk Yahudiler kime oy verdi?

Türk Yahudiler kime oy verdi?

'Türkiye’deki Yahudiler 'Musa’nın çocukları'na oy vermediler!' İsrail gazeteleri böyle yazıyor. Nuh Gönültaş'ın yazısı:

A+A-

Türkiye'deki Yahudiler kime oy verdi?
İsrail gazeteleri böyle yazıyor, fakat Türkiye'de birileri de Tayyip Erdoğan'ın ve eşinin Yahudi olduğunu yazıyor ve bu kitap çok satıyor! Nuh Gönültaş'ın yazısı...

Türkiye’deki Yahudiler “Musa’nın çocukları”na oy vermediler!

AK Parti'nin son seçim zaferi ile ilgili dünya basınında bir çok yazı yayınlandı. Hiçbiri İsrail gazetelerinde yayınlananlar kadar kışkırtıcı ve Türk halkının tercihine saygısızlık etmiyor!

Türkiye'de her iki kişiden birinin AK Parti'ye, Tayyip Erdoğan'a oy vermesini dikkatle izlenmesi gereken bir tehlike olarak görüyor Jerusalem Post gazetesi. Bu gazete bir muhabirini seçimler sırasında Türkiye'ye göndermiş ve Türkiye'de sayıları 20 binleri bulan Yahudilerin kime oy verdiğini tespit ettirmişti.

Jerusalem Post'a göre Türkiye Yahudileri oylarını CHP'ye verdiler. Hem de büyük çoğunluğu. Hem de CHP'nin MHP ile koalisyon kuracağı çabalarına rağmen. Haberde küçük bir ayrıntı dikkatimi çekti. Bir Yahudi, "oylarımızı CHP'ye veriyoruz ama güçsüz, zayıf bir AK Parti hükümeti istiyoruz" diyordu! Aynı gazetede dün yer alan bir yazı Türk Silahlı Kuvvetleri'ni göreve çağırıyordu. Kime karşı? AK Parti iktidarına karşı! Çünkü Yahudilere göre: AK Parti'nin zaferi kesinlikle kutlanacak bir şey değil. Türkiye'de ordunun rejimi koruma konusundaki gücü azalmamalı. AK Parti hükümeti İran'la ABD'ye göre daha rahat... AK Parti ciddi tehlike ve yakından izlenmesi gerekiyor...

Gazete Türk-ABD ilişkileri ile ilgili de ilginç bir yorum yapıyor: "1946'dan bu yana süren ABD-Türk ittifakı öldü. Bu iki ülkenin düşman olduğu anlamına gelmez. Hâlâ iyi ilişkileri var. Silahlı kuvvetleri geçmişte olduğu gibi aynı şekilde düşünüyor olabilir. Ancak iki Hükümet artık gerçekten müttefik değiller..."

İsrail gazeteleri böyle yazıyor, fakat Türkiye'de birileri de Tayyip Erdoğan'ın ve eşinin Yahudi olduğunu yazıyor ve bu kitap çok satıyor! Tabii ki Ergun Poyraz'dan bahsediyoruz. "Musa'nın çocukları" adlı kitabı Emin Çölaşan tarafından tavsiye ediliyor. Bu kadar yalan dolan, bu kadar çelişki ve bu kadar iftira... Sonunda yazarı evinde bulunduğu bildirilen "devletin gizli belgeleri" sebebiyle cezaevine konuldu.

Vay vay vay... Amma büyük laflar. Ülkemizin başbakanı Amerikan vatandaşıymış. Amerikalılar, İngilizler ve İsrailliler Tayyip Erdoğan'ı Türkiye için özel olarak yetiştirmişler! Bilmesek inanacağız...

Türkiye böyle bir devlet işte. Aslında demokrasinin eksikliğinden, yetersizliğinden bahsederiz. Ama birileri çıkar ülkenin başbakanı hakkında yalan yanlış şeyleri kitap diye yazabilir. Madem Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan "Musa'nın çocukları", o halde niçin Türkiye'deki 20 bin civarındaki Yahudi oylarını AK Parti'ye değil de CHP'ye verdi! Acaba Yahudiler takiye mi yapıyor?

Nuh Gönültaş - Bugün

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.