1. YAZARLAR

  2. B. Ali KAVALCI

  3. Türkiye’nin geleceği için evet diyelim
B. Ali KAVALCI

B. Ali KAVALCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Türkiye’nin geleceği için evet diyelim

A+A-

21 Ekim Pazar günü Türkiye olarak bir kez daha sandık başına gitmeyi unutmayalım. Bu Pazar 22 Temmuz’da yapılan Genel seçimler kadar önemlidir. Şimdiye kadar ülke olarak halkımıza pek nadir gittik. Normal olmayan şartlarda yapılan anayasaları zorlama metotlarla millete götürdük ve “bunu onaylarsanız, askeri iradeye de son vermiş olacaksınız” diyerek, adeta ölümü göstererek sıtmaya razı etmeyi halkın oyuna sunmak şeklinde anladık, anlattık ve halen daha da anlatmaya devam ediyoruz.
Pazar günü ülkemizin hızla gelişmesi, tam demokrasiye kavuşması, halkın istediğini seçmesi, dünya ülkeleri ile her alanda yarışması özgürlük ve İnsan hakları konusunda arzulanan yerde olması, bu oylamaya bağlıdır.
Halkımız demokrasi inancı ve özlemi ile 22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde AK Parti’yi ikinci kez bu sefer bir önceki seçimlerde almış olduğu oya %10’luk bir ilave daha katarak daha güçlü iktidara getirmiştir. Neden? İşte anayasada bu değişiklikleri halk adına yapsın diye. Halkımız bu seçimlerde “Karar benimdir; bundan böyle önemli meselelerde doğrudan benim fikrime başvurmalısınız!”demiştir.
Bu Pazar günü 7 maddelik Anayasa değişikliği paketi halkımızın oyuna sunulacaktadır. Oylar evet ya da hayır olacak. Evet için beyaz, hayır için kahverengi oy pusulası kullanılacaktır.
Milletimiz, 22 Temmuz Genel seçimlerin de kullandığı oyunun arkasında olduğunu göstermek için mutlaka sandık başına gitmeli ve “EVET” oyunu kullanmalıdır.
Türk halkı, bu referandumda ”EVET” oyunu kullanmakla;- BUNDAN BÖYLE CUMHURBAŞKANLARINI DOĞRUDAN KENDİSİ SEÇECEK.
—CUMHURBAŞKANLIĞI SÜRESİ 5 YIL OLUP, AYNI CUMHURBAŞKANI EN ÇOK İK KEZ SEÇİLEBİLECEK.
—PARLAMENTONUN YASAMA MÜDDETİ 5 YILDAN 4 YILA İNMİŞ OLACAK.
—TBMM’NİN AÇILMASI 367 OY YERİNE, 184 YANİ 1/5 OLACAK.
Tam demokrasinin Türkiye’mizde yerleşmesi için bundan böyle referanduma alışalım. 21 Ekimde mutlaka sandık başına giderek ”EVET” oyu verelim. “EVET” kararı şimdiden Türkiye’mize ve Milletimize hayırlı olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
5 Yorum