1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Üniversiteli, polisten ne bekliyor?
Üniversiteli, polisten ne bekliyor?

Üniversiteli, polisten ne bekliyor?

Rize Emniyet Müdürlüğü tarafından, Polis Haftası dolayısıyla "Üniversite gençliği polisten ne bekliyor" konulu bir panel düzenlendi.

A+A-

Mustafa BAYRAK - Rize Üniversitesi'nde yapılan ve Rize İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş'ın yönettiği panel Rize Fen Edebiyat Fakültesi Salonu'nda gerçekleşti. Demirtaş ve Rize Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Şube Müdürleri'nin konuşmacı olarak katıldığı panelde, panelistler öğrencilerin sorularını yanıtladı.
Panelin açılış konuşmasını yapan Rize İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, konuşmasının başında insanların kendini güvende hissetmediği bir yerde polisin görevini yapmadığını belirterek, "Biz iyilik olsun diye bu işi yapmıyoruz. Biz yaptığımız iş karşılığında maaş alıyoruz. Bu işten elde ettiğimiz gelirle ailemizi geçindiriyoruz. O yüzden güvenliği sağlamak zorundayız. Uyguladığımız Toplum Destekli Polis projesi ile hepinizin talep ve yönlendirmelerini bekliyoruz" dedi.

Yeni TCK ve CMK'dan sonra ülkemizde şahsa ve mala karşı işlenen suçlarda artış gözlendiğine dikkat çeken Demirtaş, "Ama ilimizde bu artış Türkiye ortalamasının altında olmuştur. Yine de ilimizde can sıkıcı olaylar olmaktadır. Bu nedenle son zamanlarda artan hırsızlık olaylarının önünü kesmek için çalışmalarımız var. Yaralama ve adam öldürme olaylarının önüne geçmek için sokaklarda silahla dolaşmalarını önlemeye çalışıyoruz" şeklinde konuştu.
Panelde söz alan öğrenciler, üniversite içerisinde artan uyuşturucu kullanımı ve satışı, yabancı şahısların üniversite içerisinde kavga çıkartması ve trafik gibi konulardaki şikayetlerini dile getirdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız