1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. TRABZON

  4. Uzungöl buz tuttu...
Uzungöl buz tuttu...

Uzungöl buz tuttu...

Yöre turizminin gözde mekânlarından Uzungöl, aşırı soğuk ve ardından başlayan kar yağışı nedeniyle buz tutarak beyazlara büründü.

A+A-

Hakan DEĞİRMENCİ - Yöre turizminin gözde mekânlarından Uzungöl aşırı soğuk hava nedeniyle buz tuttu. Akşam saatlerinde hava sıcaklığının sıfırın altına düştüğü Uzungöl’de etrafı kar kaplarken beldeye ismini veren göl de donarak buz tuttu. Uzungöl’de kar yağışının devam ettiği belirtilirken yöreye turistik ziyaret yapacakların dikkatli olmaları, araçlarında hava koşullarına uygun donanım bulundurmaları istendi.
Bu arada Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle birçok köy yolu ulaşıma kapandı.
Edinilen bilgiye göre, Trabzon'da 18, Rize'de ise 11 köy yolu ulaşıma kapandı. Kapalı olan köy yollarının açılması için İl Özel İdaresi ekipleri çalışmalarını sürerken, kar yağışının pazar akşamına kadar süreceği belirtildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum