1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Vali, Çaykur eziyetine son verdi
Vali, Çaykur eziyetine son verdi

Vali, Çaykur eziyetine son verdi

Rize'de Çaykur'a işçi alımı nedeniyle gece saatlerine kadar uzayan başvuru kuyruklarına, Vali Esen'in talimatıyla düzenleme getirildi.

A+A-

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki teşekküllerde istihdam edilmek üzere İşkur’a yapılan müracaatlara düzenleme getirildi.
Rize Valiliğinden yapılan yazılı basın açıklamasına göre bundan sonraki başvuruların 2 Mart Kapalı Spor salonunda personel takviyesiyle daha hızlı bir şekilde yapılacağı belirtildi.
Türkiye İş Kurumu Rize İl Müdürlüğündeki kayıtlar esnasında vatandaşların uzun süre kuyrukta beklemelerini önlemek ve yaşanılan olumsuz olayların engellenmesi amacıyla bu düzenlemeye gidildiği belirtilen açıklamada talimatın Vali Kasım Esen tarafından verildiği vurgulandı.
 
Rize'de Çaykur'un işçi alacağını açıklamasının ardından İş ve İşçi Bulma Kurumu'nun önünde uzun kuyruklar oluşmuş, erkenden sıra almak isteyenler ise gece yarısından itibaren kurum önünde sıraya girmeye başlamıştı. Çaykur'un Rize'deki bin 61 işsizi istihdam edeceğini açıklaması, işsizler ordusunun Rize İş ve İşçi Bulma Kurumu'na akın etmesine neden olurken şu ana kadar Rize ve dışından 40 binin üzerinde başvuru yapıldığı belirtiliyor.
Kayıt yaptırmak isteyenler kurum önünde uzun kuyruklar oluştururken, birçok kişiye sıra gelmeden mesai bitiyor ve kapılar kapandığı için adaylar kayıt yaptıramadan kurumdan ayrılıyordu. Erken sıra almak isteyen birçok kişi ise gece yarısından itibaren kurum önünde nöbet tutarak gecenin soğuğunda ısınmak için ise ateş yakıyordular. Konunun basın yayın organlarında gündeme gelmesiyle Rize Valiliği’nin tedbir alması başvuru için sıra beklemek zorunda kalan adaylar arasında sevinçle karşılandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız