1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Vali Esen Ardeşen'de
Vali Esen Ardeşen'de

Vali Esen Ardeşen'de

Rize Valisi Kasım Esen, beraberindekilerle birlikte Ardeşen ilçesinde bir dizi incelemede bulundu.

A+A-

Yasin BAŞALMAZ - Rize Valisi Kasım Esen, Ardeşen ilçesinde bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulundu.
Vali Esen beraberinde il özel idare genel sekreteri Orhan yazıcı İl Milli Eğitim Müdürü Rasim Çelik, İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Diren ve Çoruh Elektrik Müessese Müdürü Sultan Yılmaz ile ilk olarak Ardeşen Kaymakamlığını ziyaret ederek, Kaymakam Cahit Işık’tan İlçenin sorunlarıyla ilgili bilgi aldı.
Rize Valisi Kasım Esen, Kaymakam Işık, İl Müdürleri ve Ardeşen ilçesindeki Daire Amirleri ile birlikte Hükümet Konağı toplantı salonunda basına kapalı olarak toplantıya katıldı. Toplantı yaklaşık 3 saat sürdü. Toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vali Esen, Rize’nin kalkınması için turizme ağırlık verilmesi gerektiğini belirterek,”Eko Turizm” için el birliği yapılması gerektiğini söyledi.
  Esen,”Doğaya hep birlikte sahip çıkmalıyız. Fırtına Vadisinde var olan doğal dengeyi korumak zorundayız. Çünkü bitki örtüsü, florası ve yaban hayatı ile bir başka eşi ve benzeri Fırtına Vadisi yoktur. Bugün için yarını feda edemeyiz. Bu konuda herkese büyük görev düşmektedir.”dedi.
Esen ilçelerde kurulan baz istasyonları konusunda ise halkın sağlığını tehdit eden bir durum varsa gereken neyse görevli kurumlar yapacaktır dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız