1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Vali Esen Ayder'e hayran kaldı
Vali Esen Ayder'e hayran kaldı

Vali Esen Ayder'e hayran kaldı

İlk kez Ayder'e çıkan yeni Rize Valisi Kasım Esen, gördüğü muhteşem manzaraya hayranlığını gizleyemedi.

A+A-

Yeni Rize Valisi Kasım Esen ilk kez ziyaret ettiği Ayder’e hayran kaldı. “Rize halkı bu güzellikleri bırakıp neden göç eder anlamam” diyen Vali Esen, “Bu güzelliklere dünyanın hiçbir yerinde rastlamak mümkün değil. Ben kaplıcalarla ünlü yerlerde görev yaptım. Ancak Ayder sadece kaplıcasıyla değil muhteşem güzelliğiyle de birçok özelliği bünyesinde barındırıyor. Avrupa’ya gidince dümdüz bir ülke görürsünüz. Sadece İtalya’nın kuzeyinde ve İsviçre’nin Alpleri bu tür benzerliklere sahiptir. Ancak oralar da bu kadar muhteşem değildir. Hatta büyük turizm getirisi olan Amerika’daki kanyonlar dahi Ayder’in güzelliği yanında sönük kalır.” Diye konuştu.

  
Vali esen, turizmin dünyada gelişen değer olarak öne çıktığını da belirterek, “Rize’nin elindeki bu cevheri çok iyi değerlendirmesi gerekir. Biz kaplıca zenginliği bakımından dünyada önde gelen ülkeler arasında olmamıza rağmen turizm pastasından alınan pay açısından maalesef son sıralardayız. Bu tür turizm merkezleri daha çok kültür ve gelir düzeyi yüksek insanların tercih ettiği yerlerdir. Tanıtımın önemi de çok büyüktür. Özellikle rehberlerin çok iyi eğitilmiş olması devamlılık açısından önem arz eder. Ben herkesi bu güzellikleri görmeye davet ediyorum” dedi.  

Vatandaşlarla da ayaküstü bir süre sohbet eden Vali Kasım Esen yörenin güzelliklerine ship çıkmalarını istedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum