1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Vali Esen MSN'de chat yaptı!
Vali Esen MSN'de chat yaptı!

Vali Esen MSN'de chat yaptı!

Rize Valisi Kasım Esen, halk günü toplantısında internet sohbet programı üzerinde halkın sorunlarını dinledi.

A+A-

Mustafa Bayrak - Rize Valiliği'nde düzenlenen halk günü toplantısına, Vali Kasım Esen, vali yardımcıları, Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, ilgili daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Toplantı esnasında bir yandan salondaki vatandaşlarla yüz yüze görüşen Vali Esen, diğer yandan da internet sohbet programı Messenger aracılığıyla toplantıya katılamayan vatandaşlarla sanal ortamda sohbet etti ve sorunlarını dinledi. Vatandaşların dilek ve temennilerine internet üzerinden anında cevap veren Vali Esen, toplantı boyunca 15 ayrı kişiyle bağlantı kurarak sohbet etti.

Uygulamanın Türkiye genelinde ilk kez yapıldığını belirten Vali Kasım Esen, halk günü toplantılarının son derece yararlı olduğunu, vatandaşların köyünden kalkarak sorunlarını anlatmak için toplantılara geldiğini söyledi. Artık internet vasıtasıyla en uzak yerleşimlerle bile irtibat kurulmasının mümkün olduğunu da kaydeden Vali Esen, merkeze uzak yerleşimlerde oturan vatandaşların sorunlarını anlatmak için onca yolu gelmesine gerek kalmadığını ve internet üzerinden bu sorunlarını dile getirebildiklerini ifade etti. Vali Esen, uygulamanın bilgi toplumu ve çağdaş devletin gereği olduğunu da sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız