1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Vali Esen'den basına şok tavır!
Vali Esen'den basına şok tavır!

Vali Esen'den basına şok tavır!

Göreve geldiği gün “Basın mensupları benim fahri danışmanımdır” diyen Rize Valisi, kendi davet ettiği toplantıda sorun çıkarttı.

A+A-

Muhammet KAÇAR - Vali, Belediye Başkanları, İlçe Kaymakamları, İl Genel Meclis üyeleri, Mesleki Kuruluşların Oda Başkanlarının katılımıyla İl Mahalli İdareler ve Çevre Orman İl Müdürlüğü organizesinde Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı odasında yapılacak toplantıya davet edilen basın mensupları, Rize Valisi Kasım Esen’in sergilediği tavırla şaşkına döndüler.
Ticaret ve Sanayi Odası’nda sabah saat 10.00’da düzenlenen toplantıya Vali Kasım Esen’in basın kuruluşlarına sergilediği tavır damgasını vurdu. Saat 08.30 itibariyle Valilik Basın ve Halkla ilişkiler müdürlüğü tarafından tüm basın yayın temsilciliklerine toplantıya katılmaları yönünde elektronik postayla davetiye gönderildi.
Valiliğin daveti üzerine toplantıya katılan basın mensupları yine Vali Kasım Esen’in talimatıyla salondan dışarı çıkarıldılar. Toplantının başlayacağı sırada Vali Kasım Esen, İl çevre ve Orman müdürü Sabit Kandemir’i yanına çağırarak yüksek bir ses tonuyla basın mensupları burada mı diye sordu. “Evet” cevabı alan Vali Kasım Esen “Görüntü alıp dışarı çıksınlar” talimatını verdi. Bunun üzerine basın mensupları durumu protesto ederek görüntü almadan toplantıyı terk ettiler.
Göreve geldiği gün “Basın mensupları benim fahri danışmanımdır” diyen Rize Valisinin bu tavrı tepkiyle karşılandı. Rize’de yapılan çevre düzeni ile ilgili toplantıyı gizli kapalı kapılar arkasında yapmanın nedenini anlayamadıklarını belirten basın mensupları valinin bu davranışına anlam veremediklerini belirttiler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
6 Yorum