1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Vali Esen'e Hemşin'de özel ilgi
Vali Esen'e Hemşin'de özel ilgi

Vali Esen'e Hemşin'de özel ilgi

Yeni Rize Valisi Kasım Esen'i Hemşinli vatandaşlar uzun kuyruk oluşturarak karşıladı.

A+A-

Son kararnameyle Rize'ye atanan ve geçtiğimiz haftalarda Rize'ye gelerek göreve başlayan Rize Valisi Kasım Esen, başlattığı ilçe ziyaretleri ile halkla buluşuyor.
Hemşin İlçesi'ni ziyaret eden Vali Esen, halkla görüşerek talep ve şikayetlerini diledi. Esen'i kaymakamlık binası önünde karşılamak isteyen Hemşinliler uzun kuyruk oluşturdu. Esen, kendisini karşılayan Hemşinliler'le tek tek tokalaşarak görüştü. Oluşturulan uzun kuyruk yüzünden Esen'in halkla tokalaşması bir hayli uzun sürdü. Hemşinliler yol ve su gibi taleplerini dile getirdi.


Bu talepler üzerine konuşan Esen, "Eğer ilçemize hizmetin gelmesini istiyorsak, kaybettiğimiz nüfusu geri çekmenin yollarını bulmamız gerekiyor. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde yaşayan birçok Hemşinli var. Yılda 1 gün de olsa bu vatandaşlarımızı doğdukları bu topraklara getirmemiz gerekiyor. Biz, Rizeli olup da tatil için bile yılda 1 gün Rize'ye gelmeyenleri artık Rizeli saymayacağız. Tatil için ilimize gelen yabancılara Rizeli onur belgesi vereceğiz. Rizeli olup da tatilini Rize'de geçirenlere ise Hemşehri Belgesi vereceğiz. İl dışında bulunan hemşehrilerimizin burada bulunan ve kullanılmayacak hale gelen evlerini onarmaları ve buraya dönmeleri için kendilerine destek olacağız. Rize'nin kalkınıp gelişmesi için turizm büyük önem taşıyor. Sahip olduğumuz bu doğal güzellikleri bu şekilde değerlendirmeliyiz" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
5 Yorum