1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Valilikten logo açıklaması
Valilikten logo açıklaması

Valilikten logo açıklaması

Rize Valiliğinden yapılan basın açıklamasında, üniversite logosuyla ilgili süreç hakkında bilgi verilerek tenkitlerin yapıcı olması istendi.

A+A-

Rize Valiliği Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü tarafından Rize Üniversitesi Logosunun belirlenmesiyle ilgili süreç hakkında bir basın açıklaması yapıldı. Logonun henüz tescil edilmediği ve zamanı geldiğinde değişikliğe gidilebileceği ifade edilen açıklamada, tenkitlerin yapıcı olması istendi. Basın kuruluşlarına elektronik posta yoluyla gönderilen yazılı açıklamada logonun Üniversite Teknik Komitesi tarafından yapılan elemeler sonucunda belirlendiği ifade edilerek, “Valiliğimizin Üniversite organları ile yargının kararlarına müdahale etmesi, bilimin saygınlığı ve hukukun üstünlüğü ilkeleri ile bağdaşmayacağından, çalışmaların ve seçilen eserin takdimi, Valiliğimizin yönetim ilkelerindendir. Kuşkusuz her eser tenkit edilebilir, yeter ki tenkitler yapıcı olsun. Kaldı ki, Üniversite Senatosunun logoyu tescil çalışmaları devam edecektir.” denildi.
Açıklamada, logonun tescil için İçişleri Bakanlığı’na henüz gönderilmediği ve Türk Bayrağı dışında her türlü simgenin zamanı ve zemini geldiğinde yasalara uyularak değiştirilebileceği de kaydedildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
9 Yorum