1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Vali'nin muhlama keyfi
Vali'nin muhlama keyfi

Vali'nin muhlama keyfi

Rize'ye atandıktan sonra ili tanımak için geziler yapan Vali Kasım Esen, karla kaplı 1250 rakım yükseklikteki Çat yaylasında muhlama yedi.

A+A-

Hızır TONYALI - Rize Valisi Kasım Esen, Çamlıhemşin ilçesinin köy ve yaylalarına yaptığı gezide en çok yöresel formata hayran kaldı. Beraberindeki Vali Yardımcısı Fuat Gürel, Çamlıhemşin Kaymakamlığı'na vekalet eden Pazar Kaymakamı Yalçın Sezgin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Yazıcılar, İl Genel Meclisi Başkanı Rahmi Metin ile 1250 rakım yükseklikteki karla kaplı Çat yaylasında bir pansiyona giren ve yöresel muhlama yiyen Vali Esen, “Rizeliler bu güzellikleri bırakıp nasıl göç eder anlamıyorum. Gerek doğal yapısı ve gerekse yöresel formatı ile harikulade bir değere sahip olan bu yaylalarımızın turizme tam kapasite kazandırılması için yenilikler yapacağız. Bu güzelliklerimizin en iyi şekilde anlatılabilmesi için eğitimli rehberler yetiştirmek istiyoruz. Buraya gelecek olan yerli ve yabancı turistlere değerlerimizin tanıtımını yapmak çok önemli. Bir gelen bir daha yanında başkasını da alıp gelecek. Artık her şey tanıtımdan geçiyor. Bu doğal güzelliğin yanında tarihi yapılar da insanlığın hizmetine açılarak turizme kazandırılabilir.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
2 Yorum