1. YAZARLAR

  2. Bilge FIRAT

  3. Vatan uğruna dökülen her damla kan asildir
Bilge FIRAT

Bilge FIRAT

Yazarın Tüm Yazıları >

Vatan uğruna dökülen her damla kan asildir

A+A-

Duygularımı bir hizada dizemiyorum bugünlerde, en uç noktalarında yaşıyorum üzüntüyü, kini, öfkeyi, mutluluğu…
Sınır ötesi harekâtı çok bekledik, geç mi kaldık bilemem. Asker olamadım, asker olabilecek kadar kıvrak bir zekâya sahip miyim, hiç bilemedim. Bir bilinen vardır, bilinenler er geç hak edilen şekilde işleve konulacaktır muhakkak.
Sınır dışı operasyona başlamadan önce, “Geliyoruz, geldik, kapıdayız” demek ne kadar doğruydu bunu hiç kestiremedi aklım… Vardır bir hayrı, bir hikmeti… Vardır, muhakkak.
Geldik dedik ve kapıyı çaldık… Ardı ardına mutlu haberler aldık, ardı ardına yıkıcı, hüzne boğan haberleri de işitti kulaklarımız. Kiminin hala daha haberi yok. Haberi varsa da “N’oldu ki şimdi” diyenlerde çok… Ah bu umarsızlık!
Umarsız olanlara söylenecek söz çok, ellerini kaldırıp ordumuz için, askerimiz için dua etme büyüklüğünü gösteremeyenlere de söylenecek söz çok… Yine de vakti boşa harcamamak gerek.
Haine sıkılan her kurşunu onur bilen bir milletiz. Zorluklar karşısında en cılızımızın dahi kaplan kesildiğini, “Türk cesareti” diye adlandırılan yiğitliklerimizi tüm dünya bilir…
Özellikle dost görünüp, sırtımızdan vurmak isteyenler var ya, hani kardeşler(!) Onlarda bizleri çok iyi bilirler!
İyi bilinen, tarihi, kişiliği didik didik incelenen bir millet olarak, bu harekâttan “eli boş dönmeyeceğimizi” de iyi tahmin etmiş olmalılar.
Peki, kendi parasıyla besledikleri, oluşumunu tamamlamasına yardım ettikleri pkklıları yem olarak önümüze atmış olabilirler mi?!
Kendi evladını(!) yem olarak sunan bu zihniyet, bu harekâtın sonucunda karşımıza ne şekilde çıkacak?(!) “Üzümünü ye bağını sorma” olaylarını çok önceleri atlattı, o çağı çoktan kapadı bu millet. Üzümü yemeden bağını sormayı huy edindik artık. Kim helal lokmasını paylaşmak istiyor bizlerle. Sahteler(!) kimin haram lokmasını boğazımızdan geçirmek istiyorlar… Hepsini didik didik irdeliyoruz artık.
Göz yanılgıları vardır bazen... Gözlerimizin önüne koydukları resimde, büyük göz yanılgılarına bakmaktayız belki de! Bu vatandaşın gözü alıştırılmadı mı zaten göz yanıltmalarına? Fikir, zikir, eylem yanıltmalarına… Alışkınız biz, alışkınız. Uyuttuklarını sandıkları ‘BİZLER’in, istedikleri gibi oyunlarında oyuncak olmadığımızı gördükleri günde Onlar büyük şaşkınlık yaşayacaklar. Alışırlar elbet, alışırlar…
Haramda hiç gözümüz olmadı, ellerimiz hep helale uzandı. Asırlardır aynı dinginlikte, düzende devam ettirdik ömrümüzü. Ömrümüz bu vatanın ömrüydü… Bu yüzden bu vatana layık olabilmek için hep onurlu, gururlu, namuslu yaşamayı tercih ettik. Mazlumu hiç ezmedik, zalim bize dokunmasa da hep karşısına dikildik. Yüreğimizden geçenleri dilimizle duyurduk, dilimizin söylediğini yüreğimiz daim tasdik etti. Orantılarımız hep güzeldi. Korkunun ecele fayda vermediğini bilerek, korkuyu sildik lügatimizden. Korkuyu silenler daim cesurdur. Korkusuzluk; Onurlu bir vatan anlayışı, namuslu, onurlu… İnsanlar sayesinde meydana gelir. Sınır ötesine geçmemizin altında art niyet arayan, pkk’nın Irak bağlantılı “sözde devlet adamları” ne yapacaklarını, kimi neyle suçlayacaklarını karıştırmış durumdalar. Son dakika nefesleri zavallıları ne hale getiriyor, bunu da gördük. İçimizdeki hainleri de ellerinde pankartlarla sokaklarda gördük. Türk tarihi, hele de Kürt tarihi bu hainleri unutmayacaktır! Sahte sözlere karnımız hep toktu, bundan sonra da tok kalacak. Beslendikleri İsrail, Filistin’de canlara kıyarken, ellerine pankart almayanlar. Ağabeyleri ABD(!) Iraktayken, ellerinde pankart tutmayanlar bugün hiç konuşmasınlar. Kulaklarımız sahtelere, hainlere tıkalı. Biz zaten konuşuyoruz sınır ötesinde, bu onlara yetecektir.
Kuyruğuna basılmış kedi gibi elbette saldıracaklardır sağa sola, alışkınız tarifsiz düşmanlıklara, alışkınız hainin dilinden çıkacak zehre… Önemli olan onların ne söylediği, ne yaptığı değil. Bizim onlar karşısındaki tutumumuzdur. Tutumumuz da bellidir; “TÜRKİYE CUMHURİYETİ TÜM ETNİK GRUPLARIYLA BİR BÜTÜNDÜR. KARDEŞLİĞİMİZİN, BİRLİĞİMİZİN DAİMLİĞİNİ SÜRDÜRMESİ İÇİN 7’DEN 70’E HER BİRİMİZ BU VATAN İÇİN BİRER MEHMEDİZ” Bizler şimdi bir ELEKTEN GEÇİYORUZ, HAİNLERİ TEK TEK ELİYORUZ…
Öyle anlayışlı bir milletiz ki; dün sokakta askerimize karşı yürüyen, esnafımıza, vatandaşımıza, analarımıza, bacılarımıza, evlatlarımıza hınçla yaklaşan, polisimize taş atan, öldürme amacıyla polisimize saldıranlar ve bu hainlere destek çıkanlar bugün gelip af dilesinler… AFFEDECEK BÜYÜKLÜĞE SAHİBİZ.
Mesele Türk, Kürt meselesi olsaydı, askerimiz içinde Kürt asıllı “vatan evlatlarımız” olmazdı! Mesele Kürt, Türk… Diye başlatılan sonrasında bunlara Laz, Çerkez, Ermeni meselesi diye eklenmeye çalışılan bir emperyalizm oyunudur. Amaç; Etnik gruplarımıza rahatsızlık verip, ülkemizin bütünlüğünü tehdit etmektir. Ülkemizin bütünlüğünü bozmak isteyenler, tıpkı Irakta olduğu gibi, kanlı ellerini temiz topraklara, doğal kaynaklara saplamak istiyorlar.
Eğitim sistemi üzerindeki gölgeleri, TV kanallarındaki asimile oyunları, dinden uzaklaştırma, DİNİ ILIMLAŞTIRMA çalışmaları hep bu zihniyetin ürünü değil miydi zaten?
Şimdi evlatlarını, beslemelerini ılımlı bir ortamdan alıp, onlara daima ılımlı yaklaşmaya çalışan Türk vatandaşına karşı kurşun sıktıranlar, bizlerin yüzüne gülüyorlar. BİZLER; TÜRKİYE VATANDAŞI OLAN “LAZ, KÜRT, ÇERKEZLER...”
Gündemdeki operasyonla K.Iraktaki pkklı teröristlere son verilecek. Peki ya ABD’DE, İsrail’de, Fransa’da, Danimarka’da, Belçika’da… Bulunan bu örgütün terörist elemanları ne olacak.
Vatan sınırları içerisinde bulunan pkklı teröristler, satılmış hainler ne olacak?
Bu zihniyete en iyi cevabı bizler, vatandaşlar vereceğiz.
Asker uğurlama törenlerinde “VATAN SANA EMANET” diyen analar sadece Türk analar değil, bu görüntüler kimsenin gözünden kaçmıyor. Kürt gençlerimizde davullu zurnalı askere uğurlanıyor. Öz vatanında, özünü unutmayan herkes askere gidiyor.
Türk ordusu tarihinin birçok kısmında Allah’ın yardımına mazhar olmuştur. Yine öyle olacaktır.
Kürt, Türk… Bütün analarımızın duaları askerimizedir. İnanıyorum ki K.Irak’tan hayırlı haberler gelmeye devam edecek.
Her iki taraftan da kanlar dökülecektir. Kader…
Fakat arada büyük bir fark var olacak; VATAN UĞRUNDA DÖKÜLEN HER KAN ASİLDİR, BİZDE KUTSALDIR. ŞEHİTLİK HERKESE NASİP OLMUYOR… Bizlerin dökülen tek damla kanı dahi bu vatanın değerine değer katar…
Oysa onların kanı...
Onların kanı, tarihlerinde HAİN damgasını yazar…
Her uyandığınız yeni günde ellerinizi Allah’a açıp dua etmenizi istiyorum sizlerden.
Rabbim gencecik kardeşlerimizi, Mehmetlerimizi bizlerin duaları vesilesiyle dinç kılacaktır inşallah…
Selam ve dua ile…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum