1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. ARTVİN

  4. Vatandaş evsiz barksız kaldı
Vatandaş evsiz barksız kaldı

Vatandaş evsiz barksız kaldı

7 evin oturulamaz duruma geldiği, 34 evin de boşaltıldığı Artvin'de vatandaşlar ilgisizlikten şikâyetçi.

A+A-

Artvin'in Şavşat İlçesi'nde meydana gelen heyelanda ev ve eşyalarını kaybeden vatandaşlar, ilgisizlikten şikayetçi.
Söğütlü Mahallesi'nde 7 evin toprak altında kaldığı ve 34 konutun boşaltıldığı heyelan sebebiyle oturulamaz duruma gelen evlerinden eşyalarını çıkarmaya çalışan vatandaşlardan bazıları, okul ve cami bahçesine yorgan ve döşeklerini serdi. Köylüler, yakılan ateş etrafında toplanarak ısınmaya çalışırken, çocukların uyudukları görüldü. Söğütlü Mahallesi sakinleri, "Biz 2 gündür perişan olduk. Ne gelen var, ne giden" dedi. Şu ana kadarki çalışmalar içerisinde mağduriyetlerini azaltacak hiçbir şeyin yapılmadığını ileri süren afetzedeler, "Devletimizden yardım bekliyoruz. Hiçbir şeyimiz kalmadı. Önümüz kış. Cami avlusunda ve okullarda 6 ay kış geçirilir mi? Camilerin ve okulların yapılış şekilleri, ailelerin kalmasına müsait değil" diye konuştu. Mahalle sakinleri, Şavşat Belediye personeline ve İlçe Emniyet Amirliği ekiplerine de kendilerine göstermiş oldukları yakın ilgi ve çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
Öte yandan, 12 yaşındaki öğrenci Kader Pınar, "Bugün okula gidemedim. Okula gidecek ne önlüğüm kaldı, ne de kitaplarım" ifadelerini kullandı. Bir vatandaş ise heyelanda mezarlığın da tahrip olduğunu kaydetti.
Bu arada, heyelan nedeniyle kapanan 25 köyün yolunun açılma çalışmaları da devam ediyor. Dün gece bölgede çıkan bir samanlık yangınına da yolların kapalı olması nedeniyle itfaiye ekibi müdahale edemedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız