1. YAZARLAR

  2. Osman YAZICI

  3. Vekil değil, terörist
Osman YAZICI

Osman YAZICI

Yazarın Tüm Yazıları >

Vekil değil, terörist

A+A-

 

Sevgili okurlarım; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ”Terör örgütünün her eyleminde ön safhada yer alan Milletvekili; vekil değil teröristin kendisidir” açıklamasına aynen katılıyorum. Biz, bunları 10 yıldan beri söylüyoruz, yazıyoruz.

Ülkeyi bölmeye kalkacaksın, teröre destek vereceksin, asker ve polisimizi şehit edenlerle bir olacaksın,29 kişiyi katleden teröristin cenazesine katılacaksın.

Sonrada ihanet ettiğin ülkenin milletvekili olarak her türlü imkânlarından istifade edeceksin. Terörü lanetlemeyen, terör örgütünün her eyleminde ön saflarda yer alan vekillerin durumu; Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan kamuoyuna açık yüreklilikle yansıttı.

Aynen katılıyorum, destekliyorum.

Aslen Rizeli.

Maliye Bakanı, Naci Ağbal, Bayburt doğumlu olmasına rağmen, kendisi aslen Rizeli olduğunu öğrendik.(Hemşerilerimiz Fahri Kasırga ile Kenan İpek)’ten öğrendim. Bakan Ağbal’i,  Başbakan danışmanlığım ve Anadolu Ajansı Görüntü Hizmetleri(ARG) Genel Müdürlüğü görevlerimde; tanımıştım.. Üstün niteliklerini “Maliye emin ellerde” başlığıyla aktarmıştım.

Kendisini daha çok icraatları, dürüst, namuslu bir insan görüntüsü ve mütevazı yaşantısı ve başarılarıyla tanıdık.

Bakan Ağbal’in üstün nitelikleri ve bilinmeyen; güzel özelliklerini; ortak ve yakın dostlarımızdan;  Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Sayın Fahri Kasırga’dan öğrenmiştik. TBMM Başkanvekili olan ortak bir dostumdan da aynı şeyleri dinlemiştim.

 

Bakan Ağbal, Türkiye’nin yetiştirdiği dürüst, namuslu ve başarılı üst düzey bürokrat ve siyasetçidir.. Böylesine deneyimi, bilgi birikimi yüksek, Maliye’nin her kademesini yakından tanıyan, güzide şahsiyetin Maliye’nin başında olması Türkiye için büyük bir şanstır. Üstün nitelikleri ve başarıları takdire şayandır.

Bakan Naci Ağbal, kamudaki bina ve araç kiralama savurganlığından, devleti mutlaka kurtarmalı. Kamuya kiralan bir aracın bedeli, özel sektöre üç yılda ödeniyor, üç yıl sonra araç iade ediliyor. Ayrıca bu aracın yakıtı ve şoförü de kurumdan. Kiralanan binalara ödenen kiralarla aynı binalar yapılır.

Bu marifet manasıyla,   Maliye Bakanı Naci Ağbal’in etkileyici başarıları, üstün nitelikleri, bilgisi, donanımı, mütevazılığı, açık sözlülüğü, kıvrak zekâsı ülkesine ve millete hizmet etmesiyle az rastlanır örnek teşkil ediyor

Bürokraside operasyon başladı.

Yeni hükümet. Yeni kabine. Şimdi sıra bürokrasideki operasyona geldi. Bütün bakanlıklardaki bürokrat ya değişiyor, ya da görevinden alınıyor. TRT’de ile Sağlık Bakanlığı’ndaki bürokratlar da nasibini alacak. Sağlık Bakanlığı’nda ABD’de şirketi bulunan bürokratlardan söz ediliyor.

Maliye Bakanı Ağbal, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın başına, Vakıf Emeklilik Genel müdürü Mehmet Bostan’ı getirdi. Üstün niteliklere sahip, genç, dinamik, özel sektörü yakından bilen, dünya ekonomisini iyi tanıyan, bir yetenek. Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Maliye bakanının desteğini almış olması, başarılı adımlar atmasına katkı sağlayacaktır.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı görevini; başkan Yardımcısı Ahmet Aksu tarafından başarılı bir şekilde; yedi yıldan beri yürütülüyordu. Aksu’nun hakkını teslim etmemiz gerekiyor. Keşke, vekâlet yerine asaleten bakmış, özlük haklarını almış olarak ayrılmış olsaydı, daha hakkaniyet olurdu.

 

Maliye Bakanı Ağbal, Maliye’deki üst düzey bürokratlardan bazılarını almış, bazılarının yerini değiştirmiş. Bakan aynı görevde ve aynı yerde beş yılını dolduranları ya görevden alıyor, ya da yerini değiştiriyor. Doğru bir karar. Aynı kurumda 15 yıl, hatta 25 yıl, aynı kadroda görev yapanlarını biliyoruz. Ayrıca, memlekette başka bürokrat yokmuş gibi,4-5 görevi bir anda yürütenler de var.

Özelleştirme İdare başkanlığında da operasyon yapılacak. Yeni bir kadro, yeni bir heyecan yaratılacak. Büyük operasyon, Meclis’teki bütçe görüşmelerinden sonra.

 

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi

Sevgili okurlarım, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, 2013 yılında kuruldu. Bu üniversitede; özellikle Lisans ve Lisansüstü öğretim ve öğretim yapılacak.(2016-2017 yılında eğitim ve öğretime başlaması bekleniyor)

Üniversite bünyesinde, çok sayıda araştırma ve uygulama merkezleri Sosyal Bilimler alanında faaliyet gösterecek.

Bu üniversitenin kurulmasında, gelişmesinde ve de büyümesinde, başta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Davutoğlu, Maliye Bakanı Ağbal, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga başta olmak üzere, YÖK başkanı, Başbakanlık ve Maliye bürokratların çok özel gayretleri var Cumhurbaşkanı Erdoğan, bizzat özel takip ediyor ve destek veriyor.

Ankara- Ulus semtindeki tarihi binalara sahip çıkılıyor, bir araya toplanıyor. Başkentin ilk yerleşim merkezi olan Ulus’un çehresi değişecek, bir eğitim ve araştırma merkezine dönüştürülecek. Bir anlamda Ulus’a sahip çıkılacak, kötü ve çirkin görüntüler yerine, Başkentte yakışır bir eğitim yuvasına dönüştürülecek.

 

Cuma günü, ortak dostlarımız olan Sümer Holding Genel Müdürü Sezai Ensari, Ankara 5.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fevzi Şingar ile birlikte Rektör Mehmet Barca ‘ya konuk olduk.

 Rektör Prof.Dr. Barca, başkanlığında, Genel Sekreter Doç.Dr. Erdal Akdeve başta olmak üzere, çok özverili yönetimi bulunuyor. Genel sekreter Akdeve’nin üstün nitelikleri takdire şayandır.

Rektör Prof.Dr. Barca’nın memleket sevgisi, nezaketi, başarıları, güven veren sağlam ve dik dürüşü, içindeki insan sevgisi, ülkeye olan hizmet aşkı, örnek aile yapısı, örnek teşkil eden üstün özellikleri, değer katan örnek davranışları, marifet beklenen iltifatı kısa sürede gördü ve devlet, ona Türkiye’nin en önemli Üniversitenin başına getirdi.

Bu projeye her kurum destek vermeli..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız