1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Yanlış ihbara soruşturma açılacak
Yanlış ihbara soruşturma açılacak

Yanlış ihbara soruşturma açılacak

Rize Valisi Esen, yalan ihbarda bulunarak ekiplerini yanlış yönlendirenler hakkında devleti zarara uğratmaktan suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

A+A-

Mustafa BAYRAK - Rize Valisi Kasım Esen, Rize'nin Kalkandere İlçesinde iki çobanın 700 baş koyunla birlikte mahsur kaldığı yönündeki ihbarın asılsız çıktığını söyledi. Esen konuyla ilgili yaptığı açıklamada, olaya şahit olmadığını ama teyit edilmesi halinde asılsız ihbarda bulunanlar hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. Konuyla ilgili açıklama yapan Esen, "“Bize Rize'nin Kalkandere İlçesi'nde yaylada iki kişinin 700 baş koyunla birlikte mahsur kaldığı ve hayatlarından endişe edildiği şeklinde ihbar geldi. Bizde oraya üç tane iş makinesi yönlendirdik. Elimizdeki makineler yeterli olmadığı için makine kiralamak zorunda kaldık. Arkadaşlarımız söz konusu yere ulaşmak için yedi saat çalıştı. Söz konusu yere ulaşıldığında 700 koyun değil 30 koyun olduğu, bir evde iki çocuk olduğu ve hayati tehlikeleri bulunmadığı görüldü. Devlet her zaman milletin emrindedir. Ancak bize ihbarlar bu şekilde yanlış gelirse devleti zarara uğratmış oluruz. O üç iş makinesi ve harcanan para ile 60 tane köy yolu açıla bilirdi. Biz daha önceden bu çobanlara yayladan inmeleri gerektiğini tebliğ etmiştik. İnmemekte ısrar ettiler. Söz konusu evde incelemede bulunacağız. Eğer yeterli yakıtları ve besin malzemeleri varsa, devleti gereksiz yere zarara uğrattıkları için savcılığa suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız