1. YAZARLAR

  2. Osman YAZICI

  3. Yapma be Süleyman!
Osman YAZICI

Osman YAZICI

Yazarın Tüm Yazıları >

Yapma be Süleyman!

A+A-

Bu Süleyman, Hürrem’in Süleyman’ı değil, AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu.

Süleyman Soylu’yu tanırım. Hareketlidir, yerinde duramaz, heyecanlıdır. Dahası kararadenizlidir.

Çok genç yaşta iktidar partisinin, Tansu Çiller’in Başbakanlığı döneminde İstanbul İl başkanlığı görevini yapmış. (DYP)

Sonra basamakları hızla çıkmış, Demokrat Parti Genel Başkanlığı’na kadar yükseldi. Demokrat Parti Genel Başkanı olarak AKP ve dolaysıyla Başbakan Erdoğan’a söylediği ağır sözlerini tekrar etmeyeceğim. Çünkü bütün gazetelerde yer aldı. Ayrıca arşivlerde mevcuttur.

Dün dündür, bugün bugün” sözü hala geçerli.

*

DYP’de Çiller adına geçici Genel Başkan iken, kendisiyle ilgi (özel harcamaları ile) basında yer alanlar veya dava arkadaşları tarafından kamuoyuna açıklananları da hemşerim hassasiyetiyle tekrar etmeyeceğim. Bilenler biliyor. Yargıya intikal etmiş konulardır.

Süleyman Soylu, bir süre önce törenle AKP’ye katıldı ve genel başkan yardımcısı koltuğuna oturdu. Buna da bir diyeceğimiz yok, kendi tercihidir. Siyasette bunlarda olur. Hayırlı olsun.

Amma velâkin, birkaç gün önceki şu sözleri tarihte uzun süre yer alacak gibi.

“..Tayyip Erdoğan Türkiye’nin ilelebet (sonsuza kadar) ve ebedi (sonu olmayan) başkanıdır. Allah’a yemin ederim ki Türkiye’nin bütün meselelerinin çözümünde en yetkili lider Tayyip Erdoğan’dır”

Mebus olma adına yaptığı bu konuşmasına da karışmayacağım. İstediğini söylesin. Nasıl olsa yağ çekenler, iltifat yapanlar pirim yapıyor. Kendi görüşüdür, istediğini söyler.

Bu konuda gazetelerde ve köşelerde yer alan ağır suçlamalar ve siyasilerin kendileri için söyledikleri ağır sözlerden de bahsetmeyeceğim. Yazanlar yazdı, diyenler dedi. Tekrarına gerek yok.

*

Soylu, ilelebet ve ebedi sözleri aynı kapıya çıksa da bizim Süleyman, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü de İsmet paşa’yı da bir kalemde silip attı. Başbakanı şimdiden  başkan yaptı, hem de ebediyen…

Ama bir Karadenizli olarak Süleyman Soylu’ya yakıştıramadığım başka husus da şu:

Hem söylüyorsun, hem de inkâr ediyorsun. Senin konuşmanı bendeniz dâhil, tüm Türkiye izledi. Basında yer alanların tümünü söyledin. O zaman neden inkâr ediyorsun. Ya söyleme, ya da sözlerinin arkasında dur.

Yapma be Süleyman… Bu ülke kimleri görmedi ki. Bu dünya Sultan Süleyman’a bile kalmadı. Mebus olma uğruna bu kadar da yağcılık olmaz ki...

Ankara’dan sevgiler.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
4 Yorum