1. YAZARLAR

  2. B. Ali KAVALCI

  3. Yeşilay'dan herkese teşekkür
B. Ali KAVALCI

B. Ali KAVALCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Yeşilay'dan herkese teşekkür

A+A-

Rize Yeşilay Cemiyet Temsilciliği olarak ilk konferansımızı şehrimiz merkezindeki Ortaöğretim okulları öğrencilerine vermenin mutluluğunu yaşadık.
Hasan Yardımcı Denizcilik Meslek Lisesi konferans salonunda “gençlik sorunları ve madde bağımlılığı” konulu konferans öncesi salonu dolduran 250 genç öğrencimize, Yeşilay Rize Temsilcisi olarak, her konuda olumlu düşünmeleri, olumlu konuşmaları ve olumlu davranmaları noktasında nasihatlerde bulundum. 10 dakika süren konuşmam genç öğrencilerimizin hoşuna gitmiş olacak ki alkışlarını bizlere fazlası ile layık gördüler.
Tabi ki bu konferansın esas mimarı, konusunda uzman 82. yıl Devlet Hastanemizin Psikiyatrisi Dr. Zelkif Akgül beydi.
Bu konferansa kendisini çok iyi hazırlayan Dr. Zelkif Akgül, öncelikle Yeşilay Cemiyetinin geçmişini ve gayesini içeren görsel bir tanıtımla, Yeşilay Rize Temsilcisi olarak bizleri bir hayli duygulandırdı.
Sayın Dr. Zelkif Akgül, bir saati aşan “Gençlik sorunları ve madde bağımlılığı” konulu konferansında, gençleri fazla yormadan, zaman zaman esprileriyle canlı tutarak yaptığı sine vizyon gösterisi ile genç öğrenciler tarafından pür dikkat dinlenirken konferans sonunda da ayakta alkışlandı.
İleriki günlerde okullarımızın toplantı salonlarında da sürdüreceğimiz bu tür konferanslarımıza katılacak olan konunun uzmanı, Yeşilay Gönüllüsü değerli uzman Dr. Zelkif Akgül beyefendiye Yeşilay Cemiyeti ve öğrenci velilerimiz, öğrencilerimiz adına tekrar teşekkürlerimizi sunuyorum.
Bu önemli konferansı ekranlarına taşıyan Çay TV ve Kaçkar TV Haber Merkezine, bölgemizde ve ilimizde yayınlanan yerel gazete temsilci ve muhabirlerine, Hasan Yardımcı Denizcilik Meslek Lisesi Müdür ve Yardımcılarına, salon görevlilerine, Rize Milli Eğitim Müdürü Rasim Çelik ve raporların çoğaltılarak öğretmen ve öğrencilere dağıtılması için yardımcı olan Milli Eğim Müdürlüğü şeflerimizden Melek Babaoğlu’na, bu konferansta bizleri yalnız bırakmayan 82.yıl Devlet Hastanemizin Başhekimi Opr.Dr. Lütfü Çırakoğlu’na, Çelenk gönderme nezaketinde bulunan kurucu üyemiz İş adamı Hüseyin Peruzoğlu’na, Yeşilay Gönüllü kurucuları Hüseyin Çakır, Dr. Ali Önen, Zelkif Kaya, A.Kadir Kara, Sabri Yılmaz, Türkiye Gazetesi Rize Temsilcisi Metin Güneş ve Yardımcısı Erhan Eralkan beylere ve Rize Tarım Kredi Koop. Müdürü Yılmaz Kavalcı beye teşekkürlerimizi sunuyoruz. Öğrencilerimizle birlikte bu konferansa gelen bütün öğretmenlerimize sevgi ve şükranlarımızı iletiyoruz. Emeği geçen, o günkü telaşta aramızda olup ta göremediğim, aklıma ismi gelemeyen tüm dostlara hürmet ve teşekkürlerimi iletiyorum.
Konferans için kısa zamanda bizlere her türlü afiş, broşür, CD ve kitap gönderip destek olan Yeşilay Genel Merkezi Genel Sekreterimiz A.Sırrı Arvas ve Yeşilay Genel Merkez Koordinatörü İsmail Atmaca beylere de teşekkür ve saygılarımızı iletiyoruz.
Bu arada şehrimizin muhtelif caddelerinde, uyuşturucu tehlikesine karşı bez pankartlar astırarak “fikren, bedenen sağlıklı nesiller ve aydınlık yarınlar için uyuşturucuya hayır” sloganı ile aileleri ve kamuoyunu bilgilendiren Rize Ülkü Ocaklarını ve Başkanı İmdat Önçırak’ı tebrik ediyorum. MHP Rize İl Teşkilatı ve Rize Ülkü Ocakları gibi, bütün kurum ve kuruluş, siyası ve sivil toplum örgütlerimizi uyuşturucu belasına karşı duyarlı ve Yeşilay’ın Rize’de yapacağı hizmetlere katkı sağlamaya davet ediyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum