1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Yılmaz, Bayramoğlu, Çırakoğlu!
Yılmaz, Bayramoğlu, Çırakoğlu!

Yılmaz, Bayramoğlu, Çırakoğlu!

Rize'de seçim çalışmalarını sürdüren Mesut Yılmaz, Ak Parti seçim arabasının önünde gazetecilerin ısrarı üzerine poz verince bu ilginç kare ortaya çıktı.

A+A-

Göktürk FIRAT - Esnaf ziyaretlerini sürdüren Yılmaz, Adalet Kalkınma Partisi(AK Parti) seçim otobüsünün önünde basın mensuplarına fotoğraf çekmeleri için poz verdi.
Ak Parti ilk iki sıra adayları Ali Bayramoğlu ve Lütfü Çırakoğlu ile yan yana resim karesine takılan Yılmaz, "Rize'deki seçim sonucu bu şekilde mi olacak?" sorularına ise cevap vermedi.

Rize'de seçim çalışmalarını sürdüren Mesut yılmaz, sağda birliğin kaçınılmaz olduğunu belirterek, Erdoğan, Mumcu ve Sinan Aygün'ü eleştirdi.
Rize Bağımsız Milletvekili Adayı eski Başbakan Mesut Yılmaz, sağda birlik çalışmalarında küçük hesapların büyük hedefi ağır bastığını söyledi.
Rize Bağımsız Milletvekili Adayı eski Başbakan Mesut Yılmaz Rize’de başlattığı seçim çalışmalarını bugün de sürdürdü. Rize’de esnafla görüşen Yılmaz Basın Mensuplarının sorularını da yanıtladı. Cevapları sırasında sağda birleşmenin kaçınılmaz olduğunu belirten Mesut Yılmaz, “Merkez sağda birleşmenin kaçınılmaz olduğunu söylüyorum. Sağın seçimlere barajı aşmayı hedefleyen bir parti değil aynı zamanda iktidarı hedefleyen bir parti olarak katılması gerekir. Maalesef sağ seçmeni son iki seçimden böyle bir alternatife sahip değildi. Umut ediyorum ki bu seçim merkez seçmenin bu çaresizliğinin son seçimi olacak. En önemli siyasi hedefimiz bu seçmenle yeniden iktidar alternatifli olacak bir merkez alternatifi sunmaktır. Ben eğer Rize’den seçilip de meclise gidersem önümüzdeki süreçte bu birleşmeye katkıda bulunmak için elimden geleni yapacağım” şeklinde konuştu. Yılmaz, genel başkanlık düşünüp düşünmediği yönündeki bir soruya, “Ben daha önce böyle bir hedefim olmadığını söylemiştim. Ama eğer benim dışımda böyle bir birleşme imkansız olursa o zaman bunu düşünebilirim.” Şeklinde cevap verdi. Eski Başbakan Mesut Yılmaz, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün’ün sağda birliğe destek vermediği yönünde hakkında ortaya attığı iddiaya cevaben, “Sinan Aygün bu işe çok sonradan katıldı. Zannediyorum bu işi uzun süre gazetelerden takip etti. Ben geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Rize’de miting yaptıktan sonra bu konuda basından uzak, reklamdan uzak çaba gösterdim. Belli bir noktaya kadar da getirdik. Ama maalesef son anda küçük hesaplar büyük hedefi ağır bastı.” dedi.
Yılmaz yaptığı açıklamalar sırasında Cumhurbaşkanlığı’nın kimse için siyasi bir hedef olamayacağını ifade ederek şunları söyledi. “Türkiye de Cumhurbaşkanlığı hiç kimse için siyasi bir hedef olamaz. Ancak siyasi partilerin uzlaşması ile Cumhurbaşkanı seçilebilir. Hele Anayasa Mahkemesinin son kararından sonra mecliste üçte iki uzlaşma gerekiyor hiç kimsenin böyle bir şahsi hedefle yola çıkması mümkün değil. Ancak ortaya çıkacak meclis kompozisyonuna göre bunun nasıl çözüleceğini hep birlikte göreceğiz.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
15 Yorum