1. HABERLER

  2. YÖREDEN SPOR

  3. RİZESPOR

  4. Yine gözlemci polemiği
Yine gözlemci polemiği

Yine gözlemci polemiği

Rizespor sakarya maçının gözlemcisi gazetecilerle polemiğe girince taraftarların tepkisiyle karşılaştı. Taraftarlara da diklenen gözlemci büyük tepki aldı.

A+A-

Mustafa BAYRAK - Ç.Rizespor-Sakarya maçının gözlemcisi Temel Özçelik karşılaşmanın ilk yarısında kale arkasında duran ve köşe bayrağı yakınlarında olan Foto muhabirlerinin tabela arkasına geçmesini istedi. Ancak saha içinde kurulu reklâm tabelalarının düzensiz konması nedeniyle gazeteciler belirlenen hattın tamamen dışında kaldıklarını gözlemciye izah ederken Temel Özçelik ısrarlarını devam ettirdi. Standartlarda saha çizgisinin 2,5 metre gerisinde olmaları gerektiğini söyleyen gazetecilerin resimlerini çeken gözlemci tribünlerden yuhalanınca taraftarları polise şikâyet etti. Bir taraftarın tepki koymasına sinirlenen gözlemci polisin onu almasını istedi. Ancak taraftarları sinirlendiren gözlemci saha görevlisi tarafından uzaklaştırıldı.

Standartları uygun olmayan Rize stadyum tabelaları saha çizgisi ve koşu bandının tamamen dışında bulunurken gazeteciler tabelaların paralelinden resim çekmeye çalışıyorlar. Bazı maçlarda gözlemcilerin tutumu ve gazetecilere ceza gelmesi tabelaların yeniden düzenlenmesi gerektiğini gösteriyor. Sakarya maçı gözlemcisinin resim çekerek gazetecilere “Sizlere de ceza gelecek şeklinde tehditler savurması tepkilere neden oldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız