1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. ARTVİN

  4. Yol,1 ayda kalbura döndü!
Yol,1 ayda kalbura döndü!

Yol,1 ayda kalbura döndü!

Hopa - Artvin güzergâhında yapılan 5 Kilometrelik duble yolun büyük bölümünde meydana gelen bozulmalar vatandaşı çileden çıkardı.

A+A-

Turan ŞENTÜRK - Hopa Belediye Başkanı Yılmaz Topaloğlu, Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Şinasi Tosunoğlu, Artvin eski baro başkanı İzzet Varan ve sivil toplum kuruluşları ile vatandaşlar da karayollarına ve yolun asfaltlama çalışmasını yapan firmaya tepkilerini dile getirerek, bir an önce düzenleme yapılmasını istediler.
Hopa belediye başkanı Yılmaz Topaloğlu yol güzergâhının belediye imar sınırları içinde olduğunu ifade ederek, “Çok yakın bir zamanda Rizeli bir müteahhidin firması tarafından bu yolda asfaltlama çalışmaları yapıldı. Şu an görülüyor ki yolun hiçbir güvenilir tarafı kalmamış. Yolun büyük bölümü deforme oldu. Tehlike arz etmektedir. Yol bu durumdayken, yol çizgileri çizilmesi de çok enteresan. Fazla bir şey söylemek artık yersiz. Devletin paraları heba oluyor. Takdiri kamuoyuna bırakıyorum,”dedi.
Hopa taşıyıcılar kooperatif başkanı Şinasi Tosunoğlu ise yolun asfaltlama çalışmalarını yapan Rizeli müteahhide ateş püskürerek “Yoldaki bozukluklar nedeniyle 6 tane arabamız makas kırdı. Eski yol daha iyiydi. Asfaltı yapıyoruz diye yolumuzu bozdular. Bir ay önce dökülen asfalt bozulur mu? Üstelik bozuk yola birde şerit çektiler. Devletimizin parasını çarçur ediyorlar. Yolun yeniden asfaltlanarak düzene sokulmasını istiyoruz” dedi.
Artvin eski baro başkanı Avukat İzzet varan da yaptığı açıklamada “Hopa –Cankurtaran arası yolun 2006 yılı Haziran ayında ihalesi yapıldı. Bu yolun asfaltlama çalışması maalesef geciktirilerek özellikle yağmurlu bir sezona getirerek asfalt dökülmeye çalışıldı. Bu yolda Emisyon bir asfalt kaplama yapılacaktı. Bu asfalt nasıl yapılmışsa emisyonla hiç bir alakası yoktur. Bu yol çalışması bir aylık bir süre geçmesine karşın hemen hemen yolun her metrekaresinde önemli kasisler ve çukurlar oluşmuştur. Halkımızın yol güvencesi ve can güvenliği gerçekten son derece risk altına alınmış durumdadır. Yol bu durumdayken yol çizgilerini yapan insanlar ve görevliler, eksiklerine bakmadan kabul eden yetkililer kamu adına suç işlemektedirler Görevlerini ihmal etmektedirler. Biz buradan haklarında, kendi hakkımız olarak cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağız.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız