Alihan TELATAR

Alihan TELATAR

Yazarın Tüm Yazıları >

Yola devam

A+A-

Çaykur Rizespor sonunda şeytanın bacağını kırdı.
Yeşil-Mavililer ikinci yarının başlamasıyla birlikte 5 maçtır kendi sahasında kazanamama şansızlığını Samsunspor’u yenerek yok etti.
Rakip Samsun’un, çok ciddi eksikleri vardı. Ayrıca başkanları da istifa etmişti. Dolaysıyla Rizespor için kolay bir maç görüntüsü verdi. Ama hiçte öyle olmadı.
Yeşil-Mavililer, öne geçtikleri maçta zaman zaman sıkıntı yaşadıysa da kazanmasını bildi. Rizespor oyunun ilk bölümünde maça hakim olmasını bildi.
Sağ taraftan Serdar, sol taraftan da Murat’ın geliştirdiği ataklarda gol aradı. Aradığı golü de Özgür ile buldu.
Bu golden sonra Rizespor, tuhaf bir hal aldı. Topu ileri götürmekte ve pozisyon üretmekte güçlük çekti.
Samsunspor’un bir şutu dikekten geri gelirken, bir pozisyonu kaleci Ferhat önledi.
İkinci yarıda Rizespor daha dikkatli ve kontrollüydü. Rakibine fazla pozisyon vermedi. Ani geliştirdiği ataklarla rakip kalede etkili olmaya çalıştı. Ve bunda da etkili oldu. Fakat girmiş olduğu mutlak gol pozisyonlarını cömertçe harcadı. Şadi, Okan ve Riberio ile net pozisyonlardan yararlanamadı.
Maçın 90. dakikasında ise Riberio, kaçırmış olduğu gollere nispet edercesine farkı ikiye çıkardı. Bu golü de yeni doğan oğluna hediye etti. Golcü oyuncu haftalardır devam eden suskunluğuna da son verdi.
Rizespor son haftalardaki çıkışına Samsunspor’u mağlup ederek devam etti.
Üst sıralarda bulunan takımların puan kaybetmesiyle alınan üç puan Rizespor için çok büyük avantaj olup ciddi bir şekilde ortak olmasını sağladı.
Şimdi kalan 8 maç ve 24 puan. Kredisi olmayan Rizespor, kazanarak yoluna devam etmek zorunda.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
4 Yorum