1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Yolda gördüğü yavru ayıyı biberonla besledi
Yolda gördüğü yavru ayıyı biberonla besledi

Yolda gördüğü yavru ayıyı biberonla besledi

Rize’de bir vatandaş, yaylaya giderken yolda gördüğü yavru ayıyı biberondaki sütle besledi.

A+A-

Cengiz Yıldırım
RİZE (İHA) -
 Olay Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde meydana geldi. İlçeye bağlı 2 bin 70 rakımdaki yaylası olan Gito yaylasına gitmek için yola çıkan Furkan Cihan isimli vatandaş, yolda bir ayrı yavrusu görerek aracından indi.

Yavruyu yaralı olmadığı noktasında kontrol eden Cihan, yavru ayının sağlık durumunun iyi olduğunu görünce annesini bulabileceği bir noktada yeniden doğaya salarak yaylaya çıkmaya devam etti.

yavruayi1-001.jpg

Yayladan dönüş yoluna giren Cihan ayıyı bıraktığı yerde görünce yeniden araçtan indi ve bu kez ve karnını doyurmak istedi.

Kendisi de hayvancılık ile uğraştığı için yanında bulunan biberona kendi hayvanlarından sağdığı sütü dolduran Cihan bizzat elleriyle ayıyı besledi.

Ayının karnını doyuran Cihan ve beraberindeki arkadaşları Doğa Koruma ve Milli Parklar yetkililerine haber verdi. Bölgeye gelen yetkililer ayının annesinin bulunup yanına bırakabilmesi için çalışma başlattı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
3 Yorum