1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Yöresel formatlı kutlama
Yöresel formatlı kutlama

Yöresel formatlı kutlama

Cumhuriyet'in kuruluşunun 83. yıldönümü dolayısıyla Rize'de yapılan kutlamalarda kivi ve yerel kıyafetler dikkat çekti.

A+A-

Göktürk Fırat - Cumhuriyet'in kuruluşunun 83. yıldönümü Rize'de de çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Cumhuriyet'in kuruluşunun 83. yıldönümü dolayısıyla Rize Cumhuriyet Meydanı'nda bir tören düzenlendi. Törende ilk olarak Rize Valisi Kasım Esen, Belediye Başkanı Halil Bakırcı ve İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Erol Çelik, töreni izleyen vatandaşların ve öğrencilerin bayramını kutladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Vali Esen, Cumhuriyet'in çok zorlu mücadeleler sonunda kazanıldığını belirterek, "Artık Türk milletinin zaferleri savaşlarla değil ilim ve irfanla kazanılacaktır" diye konuştu.  
Daha sonra öğrenciler tarafından Cumhuriyet'le ilgili çeşitli şiir ve kompozisyonlar okundu. Halk oyunları gösterisinin ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları resmi geçit töreninin ardından sona erdi.
Bu arada, Rize Ziraat Odası (RZO) tarafından hazırlanan ve üzerinde yöresel kıyafetli kızlar tarafından çay ve kivi toplanan kamyon ile programda olmamasına rağmen üzerinde 'Efsane Temel' yazan bir kamyonun geçit törenine katılması dikkat çekti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız