1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Yöresel kültüre hayran kaldı
Yöresel kültüre hayran kaldı

Yöresel kültüre hayran kaldı

Rize Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, yöreye kolay adapte oldu...

A+A-

Hızır TONYALI - Bir süre önce İstanbul İl Emniyet Müdür yardımcısı iken, Rize Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Şammaz Demirtaş, yöreye kolay adapte oldu. Mısır ekmeği, bal ve tereyağını bir arada gören Müdür Demirtaş, önce inceleme yaptı. Mısır ekmeğinin yapılışını, fırınlarda satılıp satılmadığını basın mensuplarına sordu.
 
 Ardından da bal ve tereyağı dolu tabaktan ayaküstü lokmaları bir bir götüren Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, yüzünde patlayan flaş ve etrafındakilerin gülüşlerine aldırmadan yemeğine devam etti. Rize’nin mükemmel bir yöresel yemek kültürüne sahip olduğunu söyleyen Demirtaş, soba borusu üzerine kurulmuş termosifonu da inceleyerek bilgi aldı.
 
 Rize’deki birçok evde, soba borusundaki ısıdan faydalanılarak elde edilen sıcak suyun mutfak ve banyoda kullanıldığını öğrenen Demirtaş, “İlginç ve pratik işler” yorumunda bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız