1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. TRABZON

  4. Zigana'da heyecan zirve yaptı
Zigana'da heyecan zirve yaptı

Zigana'da heyecan zirve yaptı

Trabzon ve Gümüşhane arasında kalan Zigana Dağı'nın 2 bin rakımlı doruk pistinde buluşan kayakçılar, muhteşem görüntüler ortaya çıkardı.

A+A-

Hakan DEĞİRMENCİ -  Gündüz yapılan toplu gösterilerin ve kayak şovlarının yanısıra gece düzenlenen meşaleli iniş turları, kar üzerinde muazzam bir renk cümbüşü oluşturdu.
Gümüşhane ve Trabzon'dan gelen kayakçılar, Zigana Dağı'nın 2 bin rakımlı zirvesinde eşsiz duygular yaşıyor. Havanın müsait olduğu her gün toplu gösteriler ve kayak şovları gerçekleştiriliyor. Şov ve spor gece de devam ediyor. Gümüşkayak Tesisleri İşletmecisi Mehmet Eroğlu dağdaki kayak merkezinin yöre insanın en önemli kayak alanı olduğunu ifade ederek, ''Vatandaşlar özellikle hafta sonları buraya gelerek gönüllerince eğleniyorlar. Bu hafta yağan kar nedeniyle kayak için uygun ortam da oluştu. Hem biz hem de kayak severler çok memnun olduk” dedi. Gündüz kıyasıya yarışların ve gösterilerin yaşandığı Zigana’da gece ise bazı kayakçılar meşalelerle iniş yaptı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız