1. HABERLER

  2. YURT VE DÜNYA

  3. Zır cahiller çıldırttı
Zır cahiller çıldırttı

Zır cahiller çıldırttı

Güzellerin verdiği cevaplar akıllara ziyan... İnsanın saçını başına yolduran cahillik... İşte sorulanlar ve cevapları;

A+A-

Show TV’de ilk bölümü yayınlanan ’Güzel ve Dahi’ yarışması gençlerimizin bilgi düzeyini ortaya çıkardı. Programın güzel kızları, Maradona’yı ’Macit’ yaptı, Irak’ın başkentini de ’Lübnan’...

Maradona oldu Macit : Maradona’yı tanımayan esmer güzeli Merve, hakkında bilmeden söylediği sözlerle stüdyodaki izleyicileri güldürdü. Maradona’yı Bursaspor’da oynayan bir futbolcu gibi tanıyan güzelimiz, Behzat Uygur’un ’Ma’ tüyosundan sonra adının da ’Macit’ olduğunu söyledi. Güzelimiz stüdyodan gelen yardımlarla ismini doğru söylese de dünyaca ünlü Maradona’nın bayanlar arasında pek de tanınmadığı ortaya çıktı.

Irak’ın başkenti ’Lübnan’ : Bir başka güzel Zümra ise ’Irak’ın başkenti neresidir?’ sorusuna ’Lübnan’ cevabını verdi. Daha sonra verilen ikinci hakta ise bu sefer ’Musul’ yanıtını verdi. Behzat Uygur’un ’Ba’ tiyosundan sonra sonunda ’Bağdat’ yanıtını verebildi.

Kenan Evren mi? : Güzellerden Rüya, William Shakespeare’in ’Hamlet’inde neyi oynamak isterdin?’ sorusuna erkek karakteri olan ’Hamlet’ yanıtını verdi. Rüya, eski Cumhurbaşkanımız Kenan Evren’in fotoğrafı gösterildikten sonra ’K’ ile başlayan çeşitli isimler saydı ama tutturamadı. Sonunda verilen tüyolarla ’Kenan Evren mi?’ diyerek emin olmadan cevabı verdi.

Mehmet Ağar oldu, Mehmet Arif : Güzellerden Gözde’ye sıra geldiğinde DP Lideri Mehmet Ağar’ın resmi gösterilerek kim olduğu soruldu. Güzel cahil, ’Mehmet Arif, Mehmet Ar’ isimlerinde dolandıktan sonra tüyolarla ’Mehmet Ağar’ dedi. Ağar’ın daha önceden ne yaptığı konusundaki soruya ise ’Demokrat Halk Parti’de yer aldı’ cevabını verdi.

Semra Özal, sanatçıdır : Bir başka güzel Öykü’ye ise ’Semra Özal’ın fotoğrafı gösterildi. Semra Hanım’ı tanıyan Öykü, eşini hatırlayamadı. Oysaki kendisinden önceki yarışmacıya ’Turgut Özal’ın fotoğrafı gösterilerek ismi sorulmuş ve hakkında neredeyse 10 dakika kadar konuşulmuştu. Semra Özal’ın ne iş yaptığı yönündeki soruya ise Öykü, ’Semra Özal sanatçıdır’ dedi. Ardından da ’siyasetçi’ olduğunu belirtti. Öykü, stüdyodan aldığı tüyolarla Semra Özal’ın eski Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın eşi olduğunu sonunda söyleyebildi.

Adolf Hitler oldu Adof Hidli : Güzeller arasında Esra, Türkiye Cumhuriyeti’nin hangi yıl kurulduğunu ve kaç yaşında olduğunu tereddüt etmeden bildi. Esra, resmi gösterilen Tansu Çiller’i tanıdı. Elvis Presley’in fotoğrafı gösterildiğinde ise ’Eurovision’da birinci mi oldu?" diye sordu. Behzat Uygur’un ’E’ tiyolarının ardından ’Elvis Pörsly’ dedi, telaffuzu yanlış olsa da yine de tanıması büyük başarıydı. Esra’ya gösterilen bir başka resim ise Adolf Hitler idi. Esra bu soruda da telaffuzu tam yapamadı ve ’Abo Hitle’, ’Adof Hidli’, ’Adof Hider’ gibi isimler söyledi. Hitler’in ne iş yaptığı sorusuna ’Başbakan’ yanıtını verdi.

Pavarotti oldu Bill Gates : Yarışmacı bayanlardan Özlem’e sorulan ilk soru Avrupa Kıtası’nın hangi yarım kürede olduğu şeklindeydi. Soruya ’kuzey’ yanıtını vererek bilen Özlem, resmi gösterilen ’Pavarotti’nin Bill Gates olduğunu söyleyerek herkesi güldürdü. Özlem, daha sonra Pavarotti’yi tanıdı. Özlem, Yılmaz Güney ve Süleyman Demirel’in resimlerini tanıyarak diğer yarışmacılar arasında en başarılısı olarak ön plana çıktı.

Behzat Uygur’dan itiraf : Sunucu Behzat Uygur da söylediği bir sözle şaşırttı. Uygur, yarışmacı Özlem’e sorduğu ’Avrupa’nın hangi yarım kürede’ olduğu şeklindeki sorunun yayından önce kendisine de sorulduğunu ve bunu bilemediğini anlattı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum