1. HABERLER

  2. YÖREDEN SPOR

  3. PAZARSPOR

  4. Zirve için ince hesaplar
Zirve için ince hesaplar

Zirve için ince hesaplar

2. Lig B Kategorisi 4. grupta son haftaya girilirken Play Off'u garantileyen Kırıkkale'nin ardından 2. takım Pazar günü oynanacak maçlarla belli olacak.

A+A-

2. Lig B Kategorisi 4. grupta son haftaya girilirken Lider Kırıkkalespor’un ardından Play Off mücadelesine yükselecek 2. takım Pazar günü oynanacak müsabakalarla belli olacak. 
İnce Hesaplar 
Ligde Kırıkkale lider olarak Play Off’a yükselmeyi garantilerken 2. takımı 2’li averaj veya kendi aralarındaki aldıkları puanlar belirleyecek. İki takımın eşit puan alması durumunda 2’li averaj sistemi değerlendirmeye alınacak. Eğer 3 takım eşit puanla sıralanırsa Arsin, Yozgat ve Giresun’un birbirleriyle oynadıkları maçlarda topladıkları puanlara göre sıralamaları belli olacak.
En şanlı Giresun ve Arsin
Averajla 28 puana sahip Arsin, Giresun ve Yozgat takımları içerisinde 2. sıra için en şanslı ekipler Giresunspor ile Arsinspor gözüküyor. Pazar günü oynanacak müsabakalarda 3 takımın da galip gelmesi halinde kendi aralarındaki maçlarda en fazla puanı topladığı için Giresunspor 2. sırada ligi tamamlayacak. Yozgatspor’un beraberlik veya yenilgisi halinde ise Arsin ile Giresun arasındaki ikili averaj devreye gireceği için Arsinspor Play Off’a yükselecek. Yozgat’ın ligi 2. sırada tamamlayabilmesi için Arsin ve Giresun’un puan kaybetmesi ve kendisinin de 3 puan alması gerekiyor
Pazarspor mucize bekleyecek!
27 puan toplayan Pazarspor ise 3 takımın da puan kaybetmesi ve evinde Lider Kırıkkale’yi yenmesi halinde 2. sıraya yükselerek Play Off şansı elde edecek. Rakibi 3 takımın kaybetmesi ve Pazarspor’un beraberlikle sahadan ayrılması neticesinde ortaya çıkacak eşit puanlama ise takımların kendi aralarındaki maçlar değerlendirmeye alınacağından Pazarspor’un 2.’lik için işine yaramayacak.

4’de 4 olsun
Pazarspor Kulüp Başkanı Hüseyin yangın, bu sezon iyi bir ekip ve kaliteli bir kadro kurarak zirve mücadelesi verdiklerini belirterek, “Son haftaya kadar zirve şansımızı sürdürdük. Şanssız 1-2 maç nedeniyle işimizi zora soktuk. Yine de ben umutluyum. Zor zamanlarda hep biz kazanan taraf olduk. Son 4 maçın kazanılması gerektiğini özellikle vurguladık. Kırıkkale maçından da 3 puan alıp rakiplerimizin puan kaybetmesini bekleyeceğiz.” Diye konuştu.
Hedef bitmez
Başkan Yangın, son hafta Play Off’a yükselememeleri halinde her şeyin bitmeyeceğini de vurgulayarak, “Biz kazanalım, rakipler de kazanırsa kendimize yeni bir hedef belirleyeceğiz. Play Off’a yükselemesek de grubu 3. sırada tamamlayarak sonraki periyodun liderliğine talip olacağız. Şimdi öncelikli konumuz Kırıkkale maçının mutlaka 3 puanla tamamlanmasıdır. Devre arasında hedefimizi ve durumumuzu tekrar gözden geçirip yönümüzü belirleriz” diye konuştu. (Hızır TONYALI)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum