1. HABERLER

  2. YÖREDEN SPOR

  3. TRABZONSPOR

  4. Ziya Doğan'dan inciler!..
Ziya Doğan'dan inciler!..

Ziya Doğan'dan inciler!..

Ziya Doğan, düzenlediği basın toplantısında medyaya yüklenerek bazı haberlerin moral bozduğunu söyledi.

A+A-

Trabzonspor teknik direktörü Ziya Doğan, şu anki Trabzonspor’dan kendisinin de memnun olmadığını belirterek, “Ama gerçek Trabzonspor bu değil. Benim olduğum yerde yönetim kurulu etik değerler haricinde bana sormadan bir oyuncuyu kadro dışı bırakamaz. Yüz ifademe bakarak insanlar bir şeyler çıkartıyor, inanın ben çok rahatım. İki defa istifa ettiğim haberleri gerçeği yansıtmıyor, böyle bir şey asla olmadı. Oyuncularım hakkında çıkan yalan transfer haberleri takımı olumsuz etkiliyor. Transfer ile ilgili yönetim kuruluna herhangi bir rapor vermiş değilim. Sahada oyuncular benim elimde, ancak saha dışında da neler olduğunu bileceğiz. Kendi içimizde barışık olursak Türkiye’de değil, Avrupa’da nerelere geleceğimizi herkes görür. Eskişehirspor maçı bazı oyunculara fırsat vermek adına benim için bir fırsat" dedi.
Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, takımın şu anki gidişatından kendisinin de memnun olmadığını belirterek, "Gerçek Trabzonspor bu değil" dedi. Doğan, iki kere istifa ettiği ve yönetim kurulunun kabul etmediği şeklinde basında çıkan haberlerin de gerçeği yansıtmadığını vurguladı.
Türkiye Spor Yazarları Derneği Trabzon Şubesi'nde (TSYD) bir basın toplantısı düzenleyen Teknik Direktör Ziya Doğan, göreve geldiğinden itibaren ikinci kez basın toplantısını düzenlediğini belirterek, "Geldiğim günden beri ben konuşmadan konuşturuluyorum. Sakaryaspor maçı ligde en az pozisyon verdiğimiz maçlardan biri. İkinci yarıda iyi oynadık. Rakibe pozisyon vermedik, pozisyon zenginliği bizdeydi. Elbette ki arzu ettiğimiz Trabzonspor bu değil, takımın şu anki durumundan ben de memnun değilim. Gerçek Trabzonspor değil" diye konuştu.
Eskişehirspor maçında bazı oyuncuları görmek istediğini belirten Doğan, sahaya farklı bir kadro süreceğinin sinyallerini verdi. Doğan, "Bu maçta bazı oyuncularımı görmek istiyorum. Eskişehirspor maçı bazı oyunculara fırsat vermek adına benim için bir fırsat. Her maçı nasıl ciddiyetle hazırlanıyorsak bu maça da aynı ciddiyetle hazırlanıyoruz. Daha sonra Antalyaspor maçı var. Her maçı ciddiye alıyoruz. Artık ligde küçük, büyük takım ayrımı yok. Antalyaspor ile de zor bir maç oynayacağız. Her takıma karşı aynı ciddiyetle hazırlanıyoruz. Hiçbir takımı ciddiye almamak gibi bir durumumuz yok" dedi.
"İKİ DEFA İSTİFA ETTİĞİM HABERLERİ GERÇEĞİ YANSITMIYOR"
İki defa istifa ettiği ve yönetim kurulu tarafından istifaları kabul edilmediği şeklinde basında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ve böyle bir şeyin asla olmadığını kaydeden Doğan, "İnsanlar yüz ifademe bakarak bir şeyler çıkartıyor. Ama inanınki arkadaşlar ben çok rahatım. Yalan haberlerle oyuncularım çok meşgul ediliyor. Şu anda oyuncularım için çok sağlıklı bir ortam yok. Ben eleştirilerin hiçbirine şu ana kadar cevap vermedim. Ziya Doğan iki kere istifa etmiş, yönetim kurulu bunu kabul etmemiş şeklinde basında çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Böyle bir şey olmadı. Bu tür yapılan haberlere ve eleştirileri asla saygı duymam. Sanki birileri birilerini kullanıyor ve ona göre haber yapılıyor. Bu yapılan haberlerde bir taktiğin olduğunu düşünüyorum. Bu çok yanlış" ifadelerini kullandı.
Oyuncuları hakkında yalan transfer haberlerinin çıktığını belirten Doğan, "Yedek kalecilerimin dışında bütün oyuncularım bir takım yerlere gönderildi. Yabancı oyuncularımız devre arasında gidecekler. Takımda gönderilmeyen oyuncum kalmadı. Bunlara inanamıyorum. Futbolcuların ağzından da haberler çıkıyor. Onlara sorulmadan, onlarla konuşulmadan haberler yapılıyor. 'Biz oyuncuya konuştun mu diye soruyoruz', 'Hocam ben kimseyle konuşmadım' diyor. O zaman biz nasıl insanları doğru bilgilendireceğiz. Genç oyuncularımız bu transfer haberlerinden etkileniyor. Geçen hafta Szmykowiak ve Celaleddin'in kadro dışı bırakıldığı şeklinde gazetelerde haberler çıktı. Bu tür haberler bizlere zarar veriyor. Ben ilkeli bir teknik adamım, ilkeli bir teknik adam da kadrodan çıkartılacak oyuncuya kendisi karar verir. Benim olduğum yerde yönetim kurulu etik değerler haricinde bana sormadan bir oyuncuyu kadro dışı bırakamaz" ifadelerini kullandı.
"TRANSFER İÇİN YÖNETİM KURULUNA HİÇBİR RAPOR VERMEDİM"
'Trabzonspor olarak biz hep böyle boş işlerle uğraşıyoruz' Doğan, "Bundan sonra basın açıklamalarımı kendime ait internet sitesinden yapacağım. Ben Lazaroni'yi suçlayacak hiçbir şey söylemedim. Bir televizyon programında söylediğim bir söz çok büyütüldü ve farklı yerlere çekildi. Daha önceki dönemde bu konular daha sağlıklıydı. Saha sonuçları kötü gidiyor diye uyduruk şeylerin yapılmaması gerekir. İnternet sitemizde yapacağımız açıklamalardan sonra halen daha yalan haberler çıkar ise yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağız" dedi
Transfer için yönetim kuruluna hiçbir rapor vermediğini belirten Doğan, "Yönetim kuruluna transferle ilgili hiçbir rapor vermedim. Arama ve tarama ekibi oyuncu transfer edilecekmiş gibi oyuncuları izliyor. Şu futbolcu gidecek, şu oyuncu gelecek diye yönetim kuruluyla hiçbir görüşmem olmadı. Ligin devre arasına kadar oyuncularımdan nasıl istifade ederim onu düşünüyorum. Onlardan nasıl daha fazla verim alırız diye düşünüyoruz" diye konuştu.
İddialı bir teknik adam olduğunu kaydeden Doğan, "Bazıları yalan haberler yaparak büyük bir çoğunluğa da zarar veriyor. Trabzon'da çok büyük eksiklikler var. Bunu yönetim kuruluna bir rapor olarak sunacağım. Trabzonspor devrim yapmış, 6 kez şampiyonluk yaşamış bir camia. Trabzon'da ve Trabzonspor'da bu basit konuları aşarsak Türkiye'de bazı şeyleri aşmamız daha kolaylaşacak. Bunu başarabilirsek bırakın o zaman Türkiye'yi Avrupa'da da başarılı oluruz. Ama bugün baktığımızda Avrupa böyle boş işlerle uğraşmıyor. Sadece takımıyla ilgileniyor. Avrupa'da bir istikrar var. Trabzonspor'da istikrar birlik ve beraberlik olduğu sürece başarı gelir. Trabzonspor'un arkasında büyük itici gücü var ve bu gücü pozitif bir hale getirirsek inanın Trabzonspor'un nerelere geleceğini herkes görecek. Doğru bildiğim yapılması gereken ne var ise yapacağız. Yönetimden de bana büyük bir destek var. Saha içinde takım benim avucumun içinde, ama sahanın dışında neler olduğuna varana kadar bileceğiz ve bununla uğraşacağız. Dışarıda ne oluyor tam olarak bilemiyorsunuz" dedi.
Teknik Direktör Ziya Doğan, ikinci bir duruma kadar basın toplantısı düzenlemeyeceğini belirterek, düzenlediği basın toplantısında polemik ortamı oluşturmamak için de basın mensuplarından soru almadı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum