1. YAZARLAR

  2. Sadık HÜR

  3. 24 HAZİRAN RİZE
Sadık HÜR

Sadık HÜR

Yazarın Tüm Yazıları >

24 HAZİRAN RİZE

A+A-

24 Haziran’da Rize Türkiye rekoru kırmalı. 

Ülkeyi 16 yıldır yöneten ve gece gündüz demeden dağları delip yola çeviren, memleketin altını üstünü imar eden, halka hizmeti ibadet gibi düşünen, vatana ihanet eden münafıklara fırsat vermeyen, yıllardır anaları ağlatan ocakları söndüren melun pkk canilerini yeryüzünde rahat edemeyecek şekilde Fırat’ın doğusuna kadar süründüren ve 16 yıl boyunca bütün çıkmazları aşmak için başkanlık sistemine geçişi %51 lik demokratik bir anlayışla riziko ederek seçime giden, halka gitmeyi bir görev bilen bir lider; Recep Tayyip Erdoğan ve memleketi de Rize. İşte bu sebeplerden dolayı Rize rekor kırmalı. Aksini iddia eden varsa ülke burada, yapılanlar ortada.
 
Rize Akparti milletvekili adayı olanlar onun yanında Rize’ye ve Türkiye’ye hizmet eden, geçmişi temiz, bakanlık yapmış, ülke yönetiminde tecrübeli, çıtası yüksek zati muhteremlerdir. 

Adaylar içinde genç, dinamik, aklı başında yeni bir isim var Muhammed AVCI. 

Rize’de bir bakan gibi il başkanlığı yapmış, 15 Temmuz darbesini yaşamış, genç olduğu için siyaset oyunlarına göğüs gererken zorluklar görmüş, Tayyip Erdoğan’ın elinden tutmasıyla denizden kurtulup hizmet sahiline adım atmış, hizmet sahilinde yürürken mutlaka tehlikeli timsahlarla karşılaşacağını düşünerek cesaret derslerini tamamlayarak bu kutlu yürüyüşe başlamıştır. 

Rize’yi bilen Rizeliyi yakından tanıyan, Yetimoğlu-Avcıoğlu ailesinin güzel evladı. Tecrübeli bakan ağabeylerinin yanına yerleştirilmiş yeni bir fidan. Eğitim aşısı tam yapılarak ailesi tarafından hazırlanmış Hıfzul Kur’an ve bilimsel donatı ile yoğurulmuş hizmete hazır bir nefer. 

Muhalif rakip Rize milletvekili adaylarını izah etmeye gerek yok ancak AK Parti milletvekili adaylarıyla mukayese götürmeyecek taban tabana zıt bir anlayışta olduklarını söyleyebiliriz.
 
Bugüne kadar Recep Tayyip Erdoğan’a cumhurbaşkanlığında ve AK Parti’de oy veren seçmenler bugün de yeni bir heyecanla yeni sisteme destek vereceklerdir. 

İşte böyle bir seçim ve böyle bir durumda Rize Türkiye rekoru kırmanın tam fırsatını yakalamıştır. Bu Rizelinin vefaya atacağı imzadır. 

Rize ülkenin hizmet açısından yatırımı en zor ve pahalı coğrafi bir bölgesinde bulunmaktadır buna rağmen Recep Tayyip Erdoğan ve bugüne kadar vekillik yapan insanların sayesinde Türkeyi'nin en uzun ve en büyük tünelleri yapılarak, bölgede hizmet veren hastane ve okullar modernleştirilerek halka sunulmuştur. 

El-an planlanan şehir hastanesi ve bununla beraber yapılmakta olan havalimanı, patlamaya hazır hale getirilen turizm yatırımları açısından hiçbir yerde bu avantajların olmadığı cennet misali bir şehir Rize neden rekor kırmasın? 

Rize Tayyip Erdoğan gibi hadimul milletle neden rekor kırmasın? 

Yeşil altın çayıyla dünyanın her yerinde tüketilen ve aranan, sıcak soğuk içeceğiyle var olan ve bunun yanında Doğu Karadeniz organik havza haline getirilerek siyah üzüm ve benzeri meyveleriyle dünyada bir marka olma yolunda adımlar atabilecek şehir konumunda olan Rize neden rekor kırmasın?

Ey Rize boz oyunu, kır rekoru dile benden ne dilersen. 

24 Haziran seçimleri ülkemize ve Rize’mize hayırlar getirmesi dileğiyle.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
25 Yorum