1. YAZARLAR

  2. Sefer YAZICI

  3. ALAMUT KALESİ
Sefer YAZICI

Sefer YAZICI

Yazarın Tüm Yazıları >

ALAMUT KALESİ

A+A-

 

 

2013 Aralık ayında paralel yapının hizmetkârı olan bir yazar TV programında cemaatin oy potansiyelini “özgül ağırlığı olan %1” olarak açıklamıştı. 07 Aralıkta da bunu nasıl hesapladığını Zaman Gazetesinde yazmıştı. Bahse konu yazar çekirge ile konuşarak yazı yazıyor ben ise sizlerle konuşarak ve dediklerinizi duyarak bu yazıyı kaleme almaya çalışıyorum.

Evet, 1,5 yıl sonra cemaatin özgül ağırlığı ortaya çıktı. 30 Mart seçimlerinde cemaatin abartıldığı kadar bir potansiyele sahip olmadığı görüldü. Hele de cumhurbaşkanlığı seçiminde paralel yapı tam anlamıyla abandone oldu.

Cemaat Habur, açılım politikası derken tam anlamıyla milliyetçi bir çizginin savunucusu olmuştu konjonktürel olarak. Oslo görüşmeleriyle PKK ve BDP konusunda tarafını belli eden paralel yapı Milliyetçilik konusunda MHP, ulusalcılık konusunda Perinçek ile yarışır hale gelmişti.

Ama sular istendiği gibi akmadı. Ekmelettin’i CHP’ye eklemleyen paralel yapı ne CHP’den ne de MHP’den umduğunu bulamadı. Yanlış anlamayın MHP ve CHP cemaate yüz vermedi demiyorum. CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, "Her ne kadar parti yönetimimiz inkar etse de 30 Mart seçimlerinde cemaatle ittifak yapıldı" diyor. Cemaate teşne olan MHP ve CHP’ye halk teveccüh etmedi. Onun için cemaat bu ittifaklarını tamamen çöpe atmasa da yeni arayışlara göz kırpmaya başladı. Sözüm ona CHP’nin Cumhurbaşkanı adayını MHP’den vekil adayı göstererek yanınızdayım mesajını vermeye devam etti. CHP’de hukukçu vekillerle iş tutarak CHP’den de elini çekmedi. Ama bunlar yeterli olamazdı. Çünkü iki seçimde başarısız sonuçlanmıştı. Halk Pensilvanî oluşuma sırtını dönmüştü. O zaman bir “milli terane” tutturulmalı yanına muhafazakârlık sosu eklenmeli ve bu CHP ve MHP’den uzak olmalıydı.  Daha iki yıl öncesine kadar cemaate en çok tepki koyan Saadet Partisi ve Muhsin Başkanın emaneti olan BBP bir şekilde dizayn edilerek Milli İttifak projesi üretildi. Erbakan hocanın hatırasına alenen küfrü göze alanlar AK Parti düşmanlığı özelinde kurulan bu projede başı çektiler.  Birçok benzemezi bir araya getirseler de halkın gönlüne giremeyecektir bu Cemaat tezgâhı. Amaç AK Partiden koparılacak %1, %2 oy kaygısıdır sadece ve neticesi hüsrandır.

 

Herkes gibi paralel uşaklarda biliyor ki seçimin galibi AK Partidir. Ama bu başka yollarla engellenmelidir. Osman Özsoy’un aradığı 3,5 yiğit ile bu iş çözülmezde AK Parti 7 Haziran akşamına eksiksiz girerse korkusuyla paralelciler uyku tutmaz hale gelmişlerdir.

Biliyorum lafı çok dolandırdım. Önemli cümleler öncesi girizgâh sadedinde görün bu yazdıklarımı.

A.Turan ALKAN’ın 2013’te belirttiği %1 lik oyun özgül ağırlığı şimdi gün gibi ortadadır. Cemaat bütün müfrezeleriyle %1’ini HDP’ye boca ettiği zaman HDP barajı aşacak HDP, MHP ve CHP koalisyonuna zemin hazırlanacak. Üç başlı hükümetin gerçek başı cemaat, başın başı Pensilvanî hazretleri olacak. İşte şu anki hesap budur. Onun için başı Dumanlı Ekrem Dumanlının KIŞANAK görüşmesini makul görün. Sayın Öcalan ifadelerini mazur görün. Özgül ağırlığı olan %1 oyun kavgasıdır dönen dolap. %1 oyumuz sizin yeter ki barajı geçin yalvarışıdır bütün bu numaralar.

 

AK Parti iktidarına ne değişti diyenler. Bende size soruyorum. Ne değişti? Gülen dün kötü bugün niye iyi oldu? F tipi örgütlenme diye avazın çıktığı kadar bağırılırken ne değişti de şimdi süt dökmüş kediye döndünüz. Niye maklubesever, zaman okur, Gülenperest oldunuz?

AK Parti düne kadar, kardeşim dediği cemaate böyle niye davranıyor sorusunu sormak tabiî ki hakkınız. Dönemin başbakanı kandırıldık, aldatıldık dedi. Ey muhalefet sizde deyin o zaman “Gülen Efendi iyiydi fark edememişiz. Yanlış yaptık. Onlar okyanus ötesi değil gönlümüzün aynalarıymış. Badem bıyıklılar, F tipi yapılanma gibi yaptığımız değerlendirmeler yanlıştı deyin.

Haklıymışsınız cemaat ahtapot gibi ülkeyi, kamu düzenini sarmıştı. Hatta bu sarılmışlıktan hala daha kurtulamadık. Ayarlanmış hakimler, Pensilvanî polisler Haşhaşi moritler derken birçok mekanizma ele geçirilmiş. ABD hizmetkârı Gülen Bey rahatsız olsa da Paralel tamda bu demek işte! Nesebi gayrı sarihlik veya başka bir şey ben bilmem. Kamu düzenini tanımayan hukuku katleden amirden değil de Emperyalistlerin kuklası esir bir bedduacıdan emir alıp iş yapmaya kalkışmanın adı paralelciliktir. Devletin hilafına hareket etmek veya devletmiş gibi davranmak paralelciliktir.

Alın ayakkabı kutunuzu, alın algı mühendisliğinizi, alın hoşgörü masallarınızı, alın Türkçe olimpiyatları maskeli balonuzu, alın sahtekârlıklarınızı, Zamanınızı, Suratınızı, Yeni Ümitlerinizi, alın Sızıntınızı, alın Fitne Eğitim Merkezi dershanelerinizi… alın ve başınıza çalın bankanızı marketinizi, ananasınızı. Alın başınıza çalın Tek Türkiye Filmindeki yalanlarınızı. Ve düşün bu milletin yakasından.

İbadet aşkıyla size yapılan yardımların, Kimse yok mu diye kopartılan naraların ve himmetlerin hesabı sorulacak paralelciler. Bunu çok iyi bildiğiniz için herkesle dost olabilirsiniz. KPSS şerefsizliklerinizi, liyakatsizlere tanıdığınız primi, din bezirgânlığınızın hesabı bir gün sorulacak.

 

Gün yakındır. O HDP barajı aşsında AK Parti iktidar olamasın hayallerinizde suya düşecek. Siz yine kâbusa uyanacaksınız. Hocanız ABD’de malikânesinde iki ceketiyle hatıra fotoğrafı çektirip ananas yerken senaryo yazacak siz ise burada kurşun asker olmaya devam edeceksiniz öyle mi! Evet onun içindir ki size Haşhaşı deniliyor ya! Pensilvanya Malikanesi Alamut Kalesi olmuş Pensilvanî Hazretlerinin herkul.com’u haşhaş olmuş. Hasan Sabbah’ın kim olduğunu da siz anlayın artık.

 

Zamanında cemaate mesaisini harcayan biri olarak tanıyamamışım bunları. Fasıldan Fasıla Kitabini iyi okuyamamışım. Rüya Hakikati bölümünü hifz edememişim. ”Mesela bazı kimseler, daha sonra kazanacakları bir başarıyı, çok öncesinde rüyalarında görebilmekte ve gireceği imtihan sorularını bütün ayrıntılarıyla müşahede edebilmektedirler.”  Evet Pensilvaî hazretlerinin bu yazdıklarını okuyamamışım. Eğer editörümüz link atar ve sitelerinden bu ifadeler kaldırılmazsa sizlerle de paylaşmak isterim. http://fgulen.com/tr/fethullah-gulenin-butun-eserleri/fasildan-fasila/fethullah-gulen-fasildan-fasila-4/11226-Fethullah-Gulen-Ruya-Hakikati buradan ulaşamayanlar bahse konu kitabin 105. sayfasına müracaat edebilirler. Şimdi anladınız mı neden KPSS yolsuzluğunun 1 numarası Gülen Pensilvanî. İşte bundan dolayı. İhtiyar adamın bu işlerle ne ilgisi var diyenler “herkul.com’a” ve f.gulen sitelerine baksın. Mavi Marmara’dan, Ananasa, Tek Türkiye’den Bankasya’ya Alevilikten Berkin Elvan’a kadar her konunun uzmanıdır Gülen Bey. Edebiyatı bırakıp ahtapot yapıyı ve başını görün lütfen.

 

Yazımı Gülenin beddua tweetiyle bitiriyorum. “Eğer biz çeteysek örgütsek Allah bizim belamızı versin, eğer ‘paralel’ devletsek bizim belamızı versin” içtenlikle Âmin diyor herkes. Bu tweeti atan Gülenin duası kabul oldu emin olun. Allah belalarını veriyor

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum