1. HABERLER

  2. KADIN VE AİLE

  3. Banyo Bebeğe İyi Geliyor
Banyo Bebeğe İyi Geliyor

Banyo Bebeğe İyi Geliyor

Banyoya gösterilen özen bebekle anne arasındaki sevgi bağlarını güçlendiriyor

A+A-

Bebeğin banyosuna gösterilen özenin bebekle anne arasındaki sevgi bağlarını güçlendirdiği, ayrıca günaşırı banyonun bebeğin sağlıklı bir cilde sahip olmasını sağladığı bildirildi.
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Acil Tıp Birimi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hayri Levent Yılmaz, bebeğin sağlıklı ve temiz bir cilde sahip olması için banyosuna özen gösterilmesi gerektiğini ifade etti.
Bebeklerin banyosu sırasında onlar için özel olarak hazırlanmış ürünlerin kullanılmasının önemine dikkati çeken Yılmaz, ''bebeklerin gün aşırı banyo yaptırılması, temiz ve güzel bir cilde sahip olmalarını sağlarken, anne ile bebek arasında sevgi ve iletişim bağlarının kuvvetlenmesine de neden olur'' dedi.
Yılmaz, bebeklerin tok karnına banyo yaptırılmaması gerektiğini belirterek, tok karınla yaptırılan banyoların kusma nedeni olabileceğini söyledi.
Yılmaz, bebekleri yıkamaya başlamadan önce dikkat edilmesi gereken unsurları ise şöyle anlattı:
''Banyo için gereksinim duyabileceğiniz her şeyi elinizin altında hazır bulundurun. Küvet bel hizanızda olsun. Oturmak ya da çömelmek yerine ayakta durmayı bel sağlığınız için tercih edin. Banyo suyunun uygun sıcaklıkta olduğundan emin olmak için bileğinizin içi veya dirseğinizle suyun sıcaklığını kontrol edin.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız