1. YAZARLAR

  2. Hızır TONYALI

  3. Başka bir dünya düzeni!
Hızır TONYALI

Hızır TONYALI

Yazarın Tüm Yazıları >

Başka bir dünya düzeni!

A+A-

ABD, Covid-19 virüsünün Çin tarafından laboratuvarda üretilmiş biyolojik bir silah olduğunu açıkça dillendirmeye başladı!

Biri kapitalizmin, diğeri komünizmin başkenti!

Jelatinlenmiş süslü sloganlardan öte anlam ifade etmeyen 'izm'lerin, insanlığa vadettiği rahatlığın, şimdi acı geğirmesi yaşanıyor. 

"Ekmek yoksa pasta yesinler" diyen Fransız kraliçesi ve şürekasının düzeni, halk ayaklanması ile yıkılıp yeni bir dünya kuruldu.
 
Ayaklananlar; fakirlikten bizar, ekmek bulamama derdindeki halk idi ama kurulan dünya düzeni o halkı 'izm'lere esir etti!

Hala o Fransız meclisindeki oturma düzeninden çıkan sağ-sol kavramlarının çatışması var! 

Savunucuları, sağı-solu; gericilik-statükoculuk ve ilericilik-devrimcilik diye değerlendirir de nereden çıktığını dahi bilmez!

Osmanlı'yı yıkan, milletleri kamplara bölen milliyetçilik akımları; kiliseye karşı çıkarılıp, toplumları dinsizliğe sürükleme metası olarak kullanılan laiklik ve bilumum ne kadar zıtlığı körükleyici unsur varsa, Fransız ihtilali ile dünyaya yayıldı.  

Yeni dünya düzeni; kapital ve onun etrafında kümeleşmiş leş kargalarının sistemi oldu.

Sloganlarla kandırılan halklar, birbirlerine düşman edilerek kırdırılırken, belli aileler kapitali toplayıp bu düzenin imparatoru oldular.

Nüfusun artışı ve bilgiye kolay ulaşımın gelişmesiyle saltanatları oynamaya başlayan bu güruh, şimdi hayvan yerine koydukları insanlara çip takıp, kapılarına bağlamayı düşünüyor!

Bill Gates ve benzerlerinin tetikçiliğinde, yeni başka bir dünya düzeni kurulmaya çalışılıyor...

Unuttukları bir şey var; mermi patladı mı savaşın gidişatı belli olmaz!

MERMİ PATLADI!
GİDİŞAT DA ORTADA...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
13 Yorum