1. YAZARLAR

  2. Hızır TONYALI

  3. Başka bir dünya düzeni!
Hızır TONYALI

Hızır TONYALI

Yazarın Tüm Yazıları >

Başka bir dünya düzeni!

A+A-

ABD, virüsün Çin tarafından laboratuvarda üretilmiş biyolojik bir silah olduğunu açıkça dillendirmeye başladı!

Biri kapitalizmin, diğeri komünizmin başkenti!

Jelatinlenmiş süslü püslü sloganlardan öte anlam ifade etmeyen (izm)lerin insanlığa vadettiği rahatlığın şimdi acı geğirmesi yaşanıyor. 

"Ekmek yoksa pasta yesinler" diyen Fransız kraliçesi ve şürekasının düzeni, halk ayaklanması ile yıkılıp yeni bir dünya kuruldu.
 
Ayaklananlar; fakirlikten bizar, ekmek bulamama derdindeki halk idi ama kurulan dünya düzeni o halkı (izm)lere esir etti!

Hala o Fransız meclisindeki oturma düzeninden çıkan sağ sol kavramlarının çatışması var! Savunucuları, sağı-solu gericilik-statükoculuk ve ilericilik-devrimcilik diye değerlendirir de nereden çıktığını dahi bilmez!

Osmanlı'yı yıkan, milletleri kamplara bölen milliyetçilik akımları, kiliseye karşı çıkarılıp toplumları dinsizliğe sürükleme metası olarak kullanılan laiklik ve bilumum ne kadar zıtlığı körükleyici unsur varsa, Fransız ihtilali ile dünyaya yayıldı.  

Yeni dünya düzeni, kapital ve onun etrafında kümeleşmiş leş kargalarının düzeni oldu.

Sloganlarla kandırılan halk birbirine düşman edilip kırdırılırken, belli aileler kapitali bir araya getirip bu düzenin imparatoru oldular.

Nüfusun artışı ve bilgiye kolay ulaşımın gelişmesiyle saltanatları oynamaya başlayan bu güruh, şimdi hayvan yerine koydukları insanlığa çip takıp, kapılarına bağlamayı düşünüyor

Bill Gates denilen kapitalizm tetikçisinin, sahiplerinden aldığı destekle işaret fişeğini patlattığı projeyle, yeni başka bir dünya düzeni kurulmaya çalışılıyor...

Unuttukları bir şey var; mermi patladı mı savaşın gidişatı belli olmaz.

MERMİ PATLADI...
GİDİŞAT ORTADA!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
13 Yorum