1. YAZARLAR

  2. B. Ali KAVALCI

  3. BİR LİDERİN DOĞUŞU
B. Ali KAVALCI

B. Ali KAVALCI

Yazarın Tüm Yazıları >

BİR LİDERİN DOĞUŞU

A+A-

Bu başlık bir kitap ismidir. Bu lider de TC Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Meydan yayıncılıktan geçen yılın sonunda piyasaya çıkan, Yazarlar Hüseyin Besli ve Ömer Özbay’ tarafından yazılan “R. Tayyip Erdoğan - Bir Liderin Doğuşu” isimli kitabı Başbakan Sayın R. Tayyip Erdoğan’ı çok daha yakından tanımak ve çok daha iyi anlamak için mutlaka okumalısınız. 350 sayfalık bu kitabı 3 günde okudum. Sayın Erdoğan’a var olan mevcut sevgimin dozu bu kitabı okuyup iyice anladıktan sonra daha da artmış oldu.

Kitapta herkese nasip olmayacak veya yaşadıkları karşısında her insanın dayanma gücünün yetmeyeceği, bir hayat serüveni okuyup anlayınca, gerçek liderlerin öyle kolay yetişip ortaya çıkmadığı, öyle kolayca, zorluklar, sıkıntılar, zulümler, mağduriyetler çekmeden lider olmadıklarını görüyorsunuz. İşte Ak Parti Genel Başkanı, Başbakan Sayın R. Tayyip Erdoğan çok hızlı geçen bu hayat serüveninde bu sıkıntı ve bu meşakkatleri yaşamış bir idealist adam olarak önüne konan bütün engelleri hukuk ve adalet çizgisinden çıkmayarak, kademe kademe aşarak, halkın sevgi ve desteğini yanına alarak kendisine koymuş olduğu hedefleri yakalayarak gerçek liderliğini hayata geçirmiş oluyor.

Her liderin bir hikâyesi vardır. Bugün Türkiye Cumhuriyetinin en uzun görev yapan Başbakanlık unvanına sahip olan Sayın Erdoğan’ın sadece Türkiye gündeminde değil, dünya gündeminde de sürekli yer alması, bir kere devlet adamlığına yakışır çalışkanlığı, eğilmeyen, bükülmeyen tavizsiz duruşu, halkın refahı ve ülkenin geleceği için yılmadan, yorulmadan, kabinesiyle birlikte uygulamaya koyduğu icraatları ve bunların kendisi tarafından çok sıkı takip edilmesi, yönetimdeki başarılarının konuşulması, sürekli gündemde olmasının yanında idealist olması, vizyonu, misyonu, bir hizmet adamı olması yeni bir tarih yazmaktadır. Bugün dört bir yanı ateş çemberiyle çevrili, Avrupa’yı, Asya’ya bağlayan coğrafyası kritik bir noktada bulunan bu ülkeye, Allah yıllar sonra yeni bir liderin doğuşunu nasip etmiştir. Bu milleti çok iyi tanıyan ve bu milletin bağrından çıkan Sayın Erdoğan, bir asırdır tam huzuru yakalayamayan, her alanda bir türlü yüzü gülmeyen, dünyanın en bereketli ve en güzel insanlarının doğduğu ve yaşadığı bu cennet ülkenin ve bu aziz milletin talihini değiştirmeye, onları tam refaha ve huzura kavuşturmayı hedefine koymuştur. Bunda muvaffak olmak için, sağlığını dahi önemsemeyerek çalıştığına bir ulus şahit olmaktadır.

“Bir liderin doğuşu” kitabının sunuşunda iki yazarın ortaklaşa yazdıklarını bilgilerinize aktararak yazımı kapatıyorum. Ve bu kitabı mutlaka alıp okumanızı öneriyorum.

“R.Tayyip Erdoğan yıllardır bu ülkenin gündeminde. Son 8 yılında başbakanı. Artık tanımayanımız yok, hep karşımızda. Kameralar, fotoğraflar, yazılar, karikatürler, hep onu taşıyor bizlere. Akrabalarımızdan daha çok görüyor, yakın arkadaşlarımızdan daha çok biliyoruz onu. Kimi zaman onunla gurur duyuyoruz, kimi zaman da kızıyoruz. Her yaptığı, her dediği ve neredeyse yapıp etmedikleri de bizi çok ilgilendiriyor; her şeyini bilmek istiyoruz. Onunla ilgili en çok bildiğimizi sandıklarımızın, aslında ve çoğunlukla en az bildiklerimiz olduğunu hüzünle fark ediyoruz. İşte sözü edilen eksiklik duygusunu bir nebze de olsa gidermek amacıyla, “Bir Liderin Doğuşu” kitabını yazdık. Dolayısıyla bu kitap, bir ülke, bir insan ve “şimdi”nin tarihine dairdir. Anlatılan hepimizin hikâyesidir; hepimizin hikâyesini yazan adamın hikâyesidir.”

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
2 Yorum