1. YAZARLAR

  2. Seyfullah FIRAT

  3. Siz utanmadan dua etmeye devam edin
Seyfullah FIRAT

Seyfullah FIRAT

Yazarın Tüm Yazıları >

Siz utanmadan dua etmeye devam edin

A+A-

Beklenen ve tahmin edilen oldu. Koalisyon güçleri Libya’ya bomba yağdırmaya başladılar. Kullanılan güç oranına bakıldığı zaman adamların niyetlerinin mağdur insanları korumaktan daha çok bir işgal ordusunu çağrıştırıyor.

Bazı aklı kırık, vicdanı kirli zavallılar hariç hiçbir akliselim insan koalisyon güçlerinin Libya halkına acıdığını sanırım iddia edemez ve etmez. Öyle ya! Adamlar Libya halkına zalim bir diktatörün yapmış olduğu eziyetlerden çok üzülüp, içleri kan ağladığından ordularını sefere çıkarmadılar sanırım.

Libya halkına acımada ve sahip çıkmada oldukça acele davranan koalisyon güçleri acaba Bosna’ya sahip çıkmada neden gecikmişlerdi? Neden milyonlarca insanın katledilmesine, masum çocukların ırzlarına geçilmesine göz yummuşlardı acaba?

Şimdi Libya’yı aynen Irak’ta olduğu gibi korkunç bir son bekliyor. Ne yazık ki, Irak işgaline seyirci kalanlar, hatta dua edenler şimdi de aynı tavrı sergileyecekler ve dualarını bu muhteremlerden elbette esirgemeyecekler.

Biz bu işin başında yazmıştık ve iddia etmiştik. Demiştik ki, Arap dünyasında meydana gelen bu olaylar bir uyanış hareketi değil, bizzat yeniden bir uyutma hareketidir diye yazmıştık. Ne yazık ki, öngörülerimizde haklı çıktık ve benim dedemin izlerinin halen yaşadığı kardeş bir ülke küfrün salyaları altında kirletilecektir.

İnsanın merak edesi geliyor. Şu diktatör denilen şövalyeler yalnız İslam dünyasında mı var? Avrupa’da, Güney Amerika’da diktatör yok mu? Elbette var ama oralarda petrol yok cancağızım. Petrol olmayınca da müdahaleye gerek yok demek ki.

İslam dünyası adım adım işgale doğru taşınıyor. Dün Irak, bugün Libya, yarın başka bir İslam beldesi işgal edilerek o meşhur BOP cenneti inşa edilecek. Halifede eğer yaşarsa kısa bir süre teşrif buyurup daha sonra makamını yeni civcivlerine bırakacak. Osmanlı yeniden inşa edilerek Türkiye BOP denilen dünya cennetinin merkezi olacak.

Ey Allah’ım. Sen her şeye kadirsin ve her şeyi bilensin. Zihinsel olarak kuşatılmış olan ve aramızda fink atan bu gaflet erbabına doğruları beyan eyle. Uyuyan zavallıları sen uyandır, delalette olanları sen bildiğin gibi eyle Allah’ım.

Benim dedelerimin nal izlerinin halen yaşadığı, şühedanın bağrında yattığı, Allah dostlarının nakış nakış işlediği o toprakları ve üzerindeki din kardeşlerimizi sen koru Allah’ım. Onları oyuna getirenleri, oynanmak istenen vahşet oyununu insanımızdan gizleyenleri sana havale ediyoruz ve sen bildiğin gibi eyle Allah’ım.

Masum insanların başına bombalar yağıyor, yarın beklide mahremlere girilecek, yırtılan kuranlar üzerinde düşman salyaları kusulacak. Bütün bunlardan yüreği titremeyecek sözde insanlar, sözde kurtarıcılar meseleyi bir iki parlak cümleyle geçiştirecekler.

Teslimiyetçi medya dünden manşetlere taşımıştı. Koalisyon güçlerine bizim uçaklarımız da iştirak edecek diye önceden yazdılar. Bu ne korkunç bir gaflet, bu ne korkunç bir ihanettir. Kime bomba atacaksın veya kimlerle hangi düşmana saldıracaksın? Dost kim, düşman kim bilen var mı aranızda?

Evet, Libya işgale doğru gidiyor, yarın sıra belki bize de gelecek. Dün Irak işgal edilirken dua edenler bugün Libya için dua edecekler ve belki bize sıra gelince de mehdi efendi o uçaklardaki pilotların melek olduğunu söyleyip insanımızı kandırmayı deneyecekler. Eminim ki, o gün bile bu yalanlara inanacak ve mutlaka bu işte de bir hikmet vardır diyerek duaya katılacak o kadar çok zavallı var ki aramızda.

Evet, koalisyon güçleri çok acımışlar ve üzülmüşler bizim din kardeşlerimize. İçleri yanmış adamların ve koşup gelmişler kardeşlerimizin hizmetine. Tıpkı Afganistan da ve Irak’ta olduğu gibi.

Sizler alkış tutun, duanızı esirgemeyen ve zerre kadar da utanmayın. Ben ise beddua edeceğim ve ediyorum. Kime derseniz en sade cevabim bu oyunlara gelen ve milletimden oyunları gizleyen bütün baykuşlara.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
10 Yorum