1. YAZARLAR

  2. Seyfullah FIRAT

  3. Cumhuriyet savcıları göreve!
Seyfullah FIRAT

Seyfullah FIRAT

Yazarın Tüm Yazıları >

Cumhuriyet savcıları göreve!

A+A-

Taşıdığı sıfatı her ne olursa olsun, ister soylu isterse soysuz ve köksüz olsun, bu ülkede yaşayan, bu ülkenin vatandaşı olarak bu milletin kimliğini cebinde taşıyan herkesin, ülkenin birliğinden, toprak bütünlüğünden yana tavır koymak gibi bir mecburiyeti vardır.
Hiç kimse, bu ülkenin toprak bütünlüğünü hedef alacak söylemlerde bulunamaz ve bunu teklif dahi edemez.
Bu konudan söz eden herkes, kanunlarımız karşısında suçlu duruma düşer ve milletin haklı tepkilerini de üzerine çeker.
Sayın Kenan Evren denilen pek zati muhterem, son açıklamalarında bu vatan topraklarını; İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Erzurum, Diyarbakır, Eskişehir ve Trabzon olmak üzere sekiz parçaya bölmeyi teklif ederken, yasalarımız karşısında barız bir suç işlemiştir. Genel Kurmay Başkanlığına oturmuş, Ordumuzun en üst noktasına kadar tırmanmış, bu ülkede askeri darbe yapmış zatın bu son çıkışı bizi şaşırtmış olmasının çok ötelerinde, içinde bulunduğumuz şartların ne kadar vahım olduğunu göstermesi bakımından da tarihi uyarılarla doludur.
Kenan Evren rast gele bir insan değildir. Kenan Evren bu ülkede bir dönem milletin kaderine hükmetmiştir. Şimdi aynı adam ortaya çıkıyor ve hiç utanmadan, arlanmadan Türkiye’nin sekiz eyalete bölünmesini söyleyebiliyor. Aman Allah im, bu ne gaflet, bu ne delalet veya bu ne hıyanettir ki, bu ülkenin şereflerin en üstünü olan, Paşalık unvanıyla onurlandırdığı bu insan böylesine sözler sarf edebiliyor?
İnsan yattığı yatağının çarşafını bile sekiz parçaya bölerken içi sızlar ve buna gönlü razı olmaz. İnsan babasının tarlasını bile böyle hayâsızca parselleyemez. Ancak bizim anlı şanlı paşacığımız ülke topraklarını eyaletlere bölmekte bir beis görmezler. Eksantrik! Paşamıza sormak isterdim, bu ülkeyi biz başkalarıyla paylaşalım diye mi kan ve gözyaşıyla kurduk? Şimdi birileri çıkacak, bu vatanın uniter yapısını hedef alacak türden densizlikler sergileyecek. Olmaz böyle bir şey, olamaz böylesi bir delalet ve gaflet. Cumhuriyet savcılarımız derhal harekete geçmeli ve bu adam mutlaka yargılanmalıdır. Apo bile bu kadarına cüret edememişti. Kenan Efendi her halde bu topraklar üzerinde yaşayan insanların millet olduğunu unutmuşlar. Burası Hollanda veya Amerika mıdır ki, eyalet sistemi istemektedirler. Paşanın acaba başka istekleri de var mıdır bilmek isterdik. Savcılarımızı acilen göreve çağırıyorum. Türk milletinin birlik ve beraberliğini hedef alan herkes, kim olursa olsun, cezasını mutlaka çekmelidir. Ben bir vatandaş olarak bu konunun arkasını bırakmayacağım. Bir Türk olarak bu ülkenin birliğini savunmaya, birliğimizi tehdit edenlere karşı savaşmayı sürdüreceğim. Ta ki, musalla taşına gidene kadar. Ey büyük milletim. İşte bunları çok iyi tanımalısınız. Atatürk adına şeytan değirmeni kuranları çok iyi takibe almalısın. Kimin bu millete dost, kimlerin bu millete düşman olduğunu yeniden değerlendirmemiz gereken günlerden geçmekteyiz. Hepsi birlikte üzerimize geliyorlar. Atatürk‘ün gençliğe hitabesini lütfen sabah akşam okumaya devam edelim ve uyanık olalım. Şu hususu da lütfen gözden kaçırmayalım. Bu sözler, Kenan Evren denilen adamın kendi imalatı olan sözler değildir. Kenan Evren denilen zatı muhterem bir yerlerin hoparlörlüğünü yapmaktadır. Hafızalar üzerinde yatırım yapmak, insanımızın belleğini çizmek isteyenlerin verdikleri görevi yapmaktadır diye de düşünüyorum. Herkes şunu çok iyi bilsin. Kenan Evren efendi de bunu hafızasına kazısın lütfen. Bu coğrafya üzerinde tek bir Türk kalıncaya kadar bu vatan toprakları bölünmeyecektir. Bütün kirli hesaplar sahiplerinin kursağında kanser illetine dönüşecek ve onları rezilliğin ötesinde perişan edecektir. Adam çıplak manken resmi çizmekten rotasını bozmuş, şimdi de harita çizmeye merak sarmış. Yakında birileri Paşa efendiye fiyakalı bir ödül verirse şaşmayın. Ama önemli olan bu milletin takacağı etikettir. Sayın Evren yıllarca taşıdığı o şerefli rütbeyi elbise düğmesi mi zannetti acaba? Çok yazık!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
3 Yorum