1. HABERLER

  2. BİLİM - TEKNOLOJİ

  3. En hafif laptop yolda
En hafif laptop yolda

En hafif laptop yolda

Sony, pil ömrü 12,5 saat olacak dünyanın en hafif laptopunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

A+A-

Japon elektronik devi Sony, dünyanın en hafif dizüstü bilgisayarını Aralık ayında piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Üstelik pil ömrü 12.5 saat.
Sony'nin “type G” Vaio serisinden olan dizüstü bilgisayar, yalnızca 898 gram ağırlığında olacak ve 12,1 inç LCD (likit kristal) ekranı bulunacak.
Batarya süresi 12,5 saat olan bilgisayarın, şimdilik Japonya'da piyasaya sunulacağı ve fiyatının yaklaşık 1881 dolar (220 bin yen) olacağı ifade ediliyor.
Sony Vaio Bölümü Başkanı Yoshihisa Ishida, yeni dizüstü bilgisayarların tanıtım toplantısında yaptığı açıklamada, bugüne kadar Sony'nin bataryalarının kullanıldığı yaklaşık 9,6 milyon dizüstü bilgisayarın geri çağrıldığını hatırlatarak, geri çağrılma operasyonunun, kişisel bilgisayar serisine etkisinin çok sınırlı olacağını belirtti.
Sony'nin geri çağırma operasyonu çerçevesinde birçok bataryayı değiştireceği ve bunun yeni kişisel bilgisayarlarda kullanılacak stokları etkileyebileceği iddia edilmişti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız