1. YAZARLAR

  2. Osman YAZICI

  3. Erken seçim ve beyaz Obama
Osman YAZICI

Osman YAZICI

Yazarın Tüm Yazıları >

Erken seçim ve beyaz Obama

A+A-

Anavatan ile Doğru Yol Partisi’nin birleşmesinden sonra Türk siyasetinde önemli değişiklikler beklenmektedir.

İki partinin birleşmesi ile Türkiye’de “erken seçim” konuşulur oldu. İktidar kanadı, bu ihtimali kesin dille yalanlıyor.

“Erken seçim” tartışması biraz da siyasetçiler için gövde gösterisidir. Zamansız yapılan gösterimler tehlikelidir. 2002 yılında Anavatan-DSP ve MHP’nin bir inat uğruna; iki yıl öncesinden seçime gitme kararı almaları gibi. Sonuç ortadadır. İşin sağlam bir kuralı vardır. “Siyasette hiçbir ihtimal, keskin bir yalanlama konusu olmaz”

Çünkü Türkiye gibi her gün yönünü değiştiren “Oynak siyaset zemininde” böyle keskin karakterli yalanlamaların ikna edici yönü ve güvenilir yanı yoktur.

Bana göre; 2010’da bir erken seçim gözükmektedir. Siyasetçilerin hazırlıkları buna göredir. Yapılacak ilk seçimlerde merkez sağ önemli bir rol oynayacaktır.

***

Anavatan Partisi’nin son Genel Başkanı Salih Uzun Trabzonlu hemşerimizdir. Güzel özellikleri ve geçmişi olan siyasetçidir. Bizimde Anadolu Ajansı ARG Genel Müdürlüğü görevinde halef-seleftir. Ayrıca yakın arkadaşımızdır. Anavatan Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanlığı göreviyle başladığı siyasette, Genel Başkanlık görevine kadar yükselmiştir.

Genç, karizmatik, deneyimli, donanımlı, hitap etme kabiliyeti yüksek, hiçbir şaibeye bulaşmayan, güler yüzlü Türkiye sevdalısı bir yetenektir. İki parti birleşmesinde kişisel hesaplar yapmadan, büyük özveride bulunmuştur.

ABD’nin yeni başkanı Demokratların adayı Obama, geçmişi fazla olmayan, ‘değişim sloganı’ ve genç, karizmatik kişiliği ile ABD’ye başkan oldu.

Genel Başkan Uzun, Obama’dan daha deneyimli, daha yakışıklı, karizmatik; DP’lilerin deyimi ile Hüsamettin Cindoruk’tan sonra merkez sağın tartışılmaz lideri. Merkez sağda yeni bir Obama doğacaktır. Bizimkisi biraz beyaz. İzleyin görün…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
4 Yorum