1. YAZARLAR

  2. Alihan TELATAR

  3. Ferah'ın Çağrısı
Alihan TELATAR

Alihan TELATAR

Yazarın Tüm Yazıları >

Ferah'ın Çağrısı

A+A-

Rizespor daha önceki sezonlarda olduğu gibi yeni sezon içinde transferi geç yapma geleneğini bozmadı. Takımın orta saha ve forvette çok ciddi eksikleri olmasına rağmen yarın sona erecek Avusturya kampına nokta transferlerden tek bir tanesi bile gerçekleşmedi. Futbolda başarının olmazsa olmazı 'Takım oyunudur' Takım oyununun ortaya çıkması için de uyum sorununu olmaması lazım. Ancak yeşil-mavililer transferi geç yaptığı için sorun yaşıyor ve takım olma yolunda ciddi sıkıntılar yaşıyor. Takımda gurbetçi oyuncu sayısı çok fazla. İçlerinde Türkçe bilmeyenler var. Yerli ve yabancı oyuncuların durumları da ortada. Yapacağın nokta transferlerle birlikte kalan zamanda takım oyunu nasıl sağlanacak?. Nasıl birlik ve beraberlik oluşacak.? Çünkü yeni alınan futbolcular Türkiye lig'ini ancak devre arasına anlıyor.

Yabancı serbestliği Rizespor'a ne kadar renk katacak bunu çok merak ediyorum.

Yapılacak transferlerle birlikte oyuncuların bir an evvel bir takım haline gelmeleri ve uyum sürecini atlatmaları zaman alacak.  Avusturya kampında hazırlık maçlarındaki görüntü ve alınan sonuçlarla bu durumun pek umut vermediğinin altını çizmek gerek.

Hedef lig'de üst sıralar ve Avrupa kupaları olarak belirlenen Çaykur Rizespor'da hesaplar alt üst olabilir. Takım olamazsan güneşli ufuklara yelken açamazsın. Böylesine bir durumda hocanın işi de zora girer. Takımın hafızası için takımın kimyasını iyi harmanlamak teknik direktörün işi. Lig'in başlamasına sayılı günler kaldı. Gerekli transferler yapılmadığından taraftarın heyecanı da kayboldu.

Rizespor'un basın sözcüsü Aykut Ferah, Avusturya kampını ziyaret etti. Ferah'ın kampta yaptığı açıklamalar oldukça dikkat çekici. Ferah, "Rakiplerimizin transfer ettiği yabancı oyuncular özellikle Van Persie, Podolski, Ouaresma lig'e çok iyi bir katkı sağlar. Onun için Rize taraftarları Nani ve Van Parsie görmek istiyorlarsa gelsinler, kombine alsınlar bizi desteklesinler. Çünkü onlara ihtiyacımız var.  Taraftarımız yanımızda olmadıkça o takımın bir köşesi eksik kalır. Onun için taraftarımızı istiyoruz" sözlerini sarf etti. Ferah'ın taraftarı istiyoruz sözleri iyi. Peki Rizespor taraftarı rakiplerin oyuncularını mı görecek?  2. haftada oynanacak olan Fenerbahçe maçından sonra kimi görecek. Rizespor'da en uzun süreli görev yapan yönetici olan Ferah, Rize taraftarı kendi takımından her hangi bir oyuncuyu izlemeye değil rakip oyuncuları görmek için çağrıda bulunuyor. Rizespor taraftarı kendi takımını değil, rakip oyuncuları izlesin. Bu ne yaman çelişki. Yönetici rakip oyuncuları görmek için çağrı yaparsa heyecanının kaybeden taraftar ne yapar?. Bunu da lig başladığında göreceğiz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
2 Yorum