1. YAZARLAR

  2. Sadık HÜR

  3. HALİMİZİ KİME ARZ EDELİM?
Sadık HÜR

Sadık HÜR

Yazarın Tüm Yazıları >

HALİMİZİ KİME ARZ EDELİM?

A+A-

Efendiler! Memlekette ahlak işleri bakanlığı kurulmalı, bütün bakanlıkların işi kolaylaşır. Tabii ki başbakanın işi hepsinden daha kolay olur. Ahlak nizami alemin kendisiyle kaim olduğu keyfiyettir. Ahlak insanı insan yapan hususiyettir. İnsanın olgunluğu ahlak iledir. Ahlaksız insana nasıl insan denir? Yıkılmak üzere bu haslet. Ne korkunç bir şey bu.
Kimisi ahlakı hiç kaale almıyor kimisi de onun zamana ve zemine göre değişebileceğinden söz ediyor. İslam değişmez ki ahlak da değişsin. Günümüzde her alanda gelişen kadın hakları her türlü özgürlüğü hak olarak tanıması adeta faciaya dönüştü. Sokakta aleni olarak sevişmenin suç olmadığına mahkemeler hüküm verdiği bir devirde hangi ahlaktan söz ediliyor bilinmez. Bu kanunlar varken halimizi kime arz edelim? Aslında yasalarda umumi ahlaka mugayir davranmak suç sayılırken ne diye bu mahkemeler sokak ortasında, parkta, okul bahçelerinde ve aklınıza gelen halka açık her yerde gençler utanmadan, arlanmadan, perdeleri yırtık vaziyette yaşamalarını suç saymaz? Kimse kimsenin özgürlüğünü ihlal edecek hürriyeti kendinde görmemeli.
Benim ahlak özgürlüğümü ortadan kaldıracak bir davranış mutlaka suç sayılmalıdır. Parayı bulabilirsiniz, rahat yaşamı da bulabilirsiniz; eğer ahlakınızı yitirirseniz asla bulamayabilirsiniz. Bizi biz eden değerlerin başında ahlak gelir. Ahlakın inşasını sağlam yapamazsak tarih sahnesinden o zaman silinir, ortadan kalkarız. Biz ki ecdadımızın hep ahlakıyla övünmüş nesilleriz.
Başbakan ‘dindar nesiller yetiştirmek görevimizdir’ dedi, kıyametler koptu. Bu seferde ateist nesiller mi yetiştireceğiz deyince ‘ülkeyi bölüyorsun!’ naraları başladı. Peki, arkadaş sen ne istiyorsun diye bir soru sorsak ne diyeceksin? Toplum her geçen gün ahlaken bozulurken birileri daha fazla özgürlük daha fazla hürriyet deyip ne istediklerini adeta bilmeden çığlıklar atıyor.
Bu nasıl özgürlük ki kadını köleleştiriyor. Moda kölesi kadın, reklam kölesi kadın… 19 Mayıslarda esir pazarlarına çevrilen stadyumlarda kızlarımızı, çocuklarımızı şehvetli bakışların kölesi olmaktan kurtarmak için gösterilen çabalara tepki gösterenler neyin peşinde olduklarını açık söylesinler. Ahlaksızlığın ilköğretim okullarına kadar indiği bir çağda gençliğin nasıl korunacağını söylesinler. Eskiden kız çocukları korunması gerekirken şimdi erkek çocukların korumaya daha muhtaç hale geldiğini görmüyorlar mı? Bu milletin gençliği geçmişte ideolojik bölünmelerle perişan edildi şimdi de ahlak yoksunu ve ahlaksızlık anarşisiyle yok edilmeye çalışılıyor. Aileler çok uyanık olmalı, genç nesilleri mutlaka ahlaksızlığın batağından korumalıdır.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
7 Yorum