1. HABERLER

  2. BİLİM - TEKNOLOJİ

  3. Hayallerine bak, yaptıklarını anla!
Hayallerine bak, yaptıklarını anla!

Hayallerine bak, yaptıklarını anla!

ABD'de yayımlanan bir kitaba göre, dünyayı en çok etkileyen hayali karakter Marlboro Man. İlk 10'da Barbie, Noel Baba ve Bond da var.

A+A-

ABD'de yayımlanan bir kitaba göre, dünyayı en çok etkileyen hayali karakter Marlboro Man. İlk 10'da Barbie, Noel Baba ve Bond da var.
Dünyada 'toplumu şekillendiren' ve 'tarihi etkileyen' en önemli hayali karakterin, Marlboro'nun reklam afişlerindeki "Marlboro Adamı" olduğu, Noel Baba ve Barbie bebeklerinin de "en etkili 10 hayali karakter" arasında yer aldığı belirlendi.
BBC'nin haberine göre, ABD'de yayımlanan "Toplumu ve insanları en çok etkileyen 101 hayali karakter" kitabında, Marlboro adamının, milyonlarca kişinin kanserden ölümüne neden olduğundan dolayı "en etkili karakter" seçildiği belirtildi.
Kitapta ikinci sırayı, George Orwell'in "1984" kitabındaki "Büyük Birader" (Big Brother), üçüncü sırayı ise var olup olmadığı hâlâ tartışılan Britanya kralı "Kral Arthur" aldı.
Kitapta dördüncü sırada "Noel Baba", beşinci sırada Shakespeare'in ünlü tiyatro oyunu karakteri "Hamlet", altıncı sırada ise "Dr. Frankestein'ın Canavarı" yer aldı.
Kitapta sayılan diğer "en etkili" karakterler arasında Sherlock Holmes, Romeo ve Jülyet, Dr. Jekyll ve Mr. Hyde, Batman, Barbie ve James Bond da bulunuyor.
Kitapta Barbie bebeklerin, "ulaşılması imkânsız bir güzellik standardı yaratarak" toplumu etkilediği belirtildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız