1. YAZARLAR

  2. Sadık HÜR

  3. İLK VE SON SEÇİM
Sadık HÜR

Sadık HÜR

Yazarın Tüm Yazıları >

İLK VE SON SEÇİM

A+A-


2015 seçimleri yaklaştıkça Türkiye seçmelerini farlı bir heyecan sarmış gözükmektedir. Bu heyecan Cumhuriyet tarihinde ilk defa farklı bir seçim olacağından ilk seçim olacaktır. Çünkü gerçek Cumhurun demokratikleşmesi adına devrim niteliğinde bir seçim yapılacak. Türkiye’de yaşayan tüm halkların vatandaşlık adına son derece önem arz eden ya eski tas, eski hamam veya yeni Türkiye seçimi olacak.
Sivil anayasanın yapılabilmesi askeri anayasalardan tamamen arınılması seçimi olacak.
Her türlü vesayeti ortadan kaldıran bir anayasa yapabilmenin seçimi olacak. Cumhuriyet’in kuruluşundan bugüne kadar geçen sürelerde hep vesayetçileri arkasına alarak siyaset yapanların gerçek yüzlerini ortaya koyan ve bir daha asla vesayet gücü ile siyaset yapmaya fırsat vermeyen bir seçim olacak. Bu seçim gerçek anlamda ya istiklal ya da kölelik tercihini yapmanın seçimi olacak.
Bu seçim Tayyip Erdoğan’a verilen 12 yıllık güvenin devam etmesi seçimi olacak. Bu seçim Türk devletinin ateşe verilen Ortadoğu ve birçok ülkenin yangının söndürülmesi için, büyük ve güçlü Türkiye’nin Ortadoğu’da lider devlet olmanın seçimi olacak. Bu seçim dört yüz milletvekilini Tayyip Erdoğan’a hediye ederek 2023 ufkunu görme seçimi olacak. Bu seçim bugüne kadar Ak parti iktidarının kademe kademe yürüttüğü programların, adalet ve kalkınmanın tümünü onay seçimi olacak. Bu seçim çağ kapatıp yeni çağ açma seçimi olacak.
Bu seçim ihtilalların, kumpasların, paralellerin, darbelerin ve her türlü entrikaya açık bir ülke yönetiminden kurtulup demokratik insan haklarına saygının geçerli olduğu bir ülke olmanın seçimi olacaktır. Bu seçim din özgürlüğünün yasalarla belirlendiği bireyin inancına saygı duyulan, haklarını anayasada bulabilen bir dindar topluluğun var olacağı bir seçim olacak. Bu seçim her türlü inanca saygının varlığını kabul eden bir devlet anlayışını yaşama geçirme seçimi olacak.
Ak parti iktidarları yılların enkazını temizleyerek temel atmak üzere yeni Türkiye’nin inşaatına başlama seçimi olacak. Bu seçim Tayyip Erdoğan ve takımının dünya liginde şampiyonluğa adım atma seçimi olacak. Bu seçim Türk seçmeninin sadece aklıyla ve vicdanıyla partiler için değil, ülke için oy verme seçimi olacak.
Bu seçim seçim değil dünya bir taraf, Tayyip Erdoğan bir taraf Türk halkı kimden tarafın seçimi olacak. Bu seçim başkanlık sistemine adım atarak ‘’ümmet’’anlayışının insanımıza kazandırılmak üzere kurumsal partilerin ve partizanlığın tedrici olarak ortadan kaldıracak Türkiye vatandaşlığının gerçek anlamda önem kazanacağı bir yolun açılması seçimi olacak. Bugün çözüme karşı çıkanlar her şeyi ortaya koyarcasına mücadele veriyorlar. Çözüm olmasın diye çırpınıyorlar. Çünkü üzerinde siyaset yaptıkları dayanak ortadan kalkacaktır, ondan korkuyorlar. ‘Her şey zıddıyla kaimdir’ fetvasına baktığımızda ‘ırkçılık devam etsin ki biz de Türklük üzerinden siyaset yapalım, taraf bulalım’ diye çözüme engel olmak istiyorlar. Ne yaparsanız yapın Türk halkı uyanmıştır bir daha da uyutulmaya niyeti yoktur. Eğer 2015 seçimlerinde dört yüz vekil Tayyip Erdoğan’ın emrine verilirse bu son seçim olarak tarihe geçip bir daha geriye dönüş olmayan son seçim olacaktır. Bu seçim Tayyip Erdoğan’ın canını dişine takarak kelle koltukta gece gündüz durmadan verdiği mücadeleye karşı Türk halkının vefa göstereceği seçimdir. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
8 Yorum