1. YAZARLAR

  2. Seyfullah FIRAT

  3. Kahrolsun yeni dünya düzeni!
Seyfullah FIRAT

Seyfullah FIRAT

Yazarın Tüm Yazıları >

Kahrolsun yeni dünya düzeni!

A+A-

Yeni dünya düzeni diye yaygara koparan çevrelerin gerçek yüzleri bütün çıplaklığıyla su yüzüne çıktığı bir süreçten geçmekteyiz. Küreselleşme, değişme, demokratikleşme, çağdaşlaşma yalanlarının gölgesinde insanlığı toptan köleleştirmenin peşinde olan günümüzün dünya imparatorları ve onların işbirlikçileri, son olup bitenlerle gerçek niyetlerini de ortaya koymuş bulunuyorlar. Hak ve hakkaniyetin yerini, güç ve kudretin aldığı, bu değerleri elinde bulunduranların evrensel hukukun dışında kalan tutumları yeni dünya düzeninin ne kadar kirli bir tuzak olduğunu çok açık şekilde insanlığın yüzüne haykırmaktadır. Ne yazıktır ki; bu olup biten kirli tezgâhlar ve vahşet senaryoları karşısında insanlığın en önce beyinleri kuşatılmış, psikolojik ve moral bakımından tepki koyamayacak şekilde sindirilerek silikleştirilmiş. İşgal orduları tarafından tarumar edilmeden, beyni kuşatılmış insanlardan oluşturulan uydu iktidarlar sayesinde ülkeler tahakküm altına alınabilmektedir.
Bu iddialarımızı doğrulayan durumları, İslam ülkelerinin bu günkü yönetimlerinin ortaya koydukları ruhsuz duruşta görüyor ve hep birlikte tiksinerek izliyoruz. Bu gün Filistin’de, Lübnan’da ve dünyanın diğer birçok yerinde sürdürülmekte olan vahşetlere karşı tepkisiz duranları anlamadan, insanlığın içine çekilmek istendiği esareti ve insanlığın geleceğini görebilmek çok zor olur. Dünyanın gözleri önünde masum insanların kanı akıyorsa, güç ve kudret sahipleri bütün güçlerini en vahşi bir ölçüsüzlük içerisinde kullanıyorsa ve bu rezilliğe karşı susulabiliyorsa, insanlığın ortak geleceğinin aydınlık olacağını sanabilmek aptallıktan ve geri zekâlılıktan başka bir şekilde yorumlanamaz.
Yeni dünya düzeni artık iflas etmiştir. Bu kirli senaryonun gerçek hedefi belli olmuştur. Birleşmiş milletler denilen mekanizma çöp kutusuna veya birilerinin ahırına dönmüştür. Evrensel hukuk, genel teamüller yıkılmış, yalnız zorbaların ve eşkıyaların at oynattığı bir dünya ile yüz yüze gelinmiştir. Yeni dünya düzeni gibi çağımızın putlaştırılan daha nice kavramlarının içleri boşaltılmış, çarklar huzurdan çok kargaşalara doğru dönmeye başlamıştır. Bugün Lübnan’ın başına gelenlerin, gelecekte başka bir ülkenin başına gelmeyeceğinden hiç kimse emin değildir. Dünya; zorbalarla mazlumların savaşına doğru gitmektedir. Zorbaların nükleer silahlarına karşı mazlumların tırnakları savaşacaktır. Emin olun ki; bu savaşı mazlumların tırnakları kazanacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
3 Yorum